Поліція Сумської області попереджає про наслідки незаконної вирубки ялинок

 Поділитися

Поділитися в

Напередодні новорічних свят поліція Сумської області спільно зпредставниками органів влади, екологами та лісівниками проводять комплекс заходів, направлених на збереження хвойних видів дерев. Та попереджають громадян про відповідальність за порушення законодавства з охорони природи та незаконний продаж ялин та сосен.

Щороку, напередодні новорічних свят, поліцейські та екологи області, під час проведення спільної операції «Ялинка» виявляють порушників природоохоронного законодавства – не маючи ніяких дозвільних документів, ці люди все ж таки наважуються продавати на вулицях населених пунктів хвойні деревця, які здобуті явно незаконним шляхом. А за десяток днів до Нового року така нелегальна заготівля, а простіше кажучи – викрадення в лісових насадженнях ялин, сосон та їх верхівок і гілок сягає часом катастрофічних масштабів.

Особливо це помітно серед молодих насаджень хвойних деревець поблизу населених пунктів та обабіч автомобільних доріг. Місцями, після такого нищення тут можна побачити не молоді сосонки, а чисельні пеньки.
Природоохоронним законодавством України передбачена відповідальність за незаконну порубку лісу, починаючи від адміністративної – у вигляді штрафів та конфіскації незаконно добутого, і закінчуючи кримінальною.

Стаття 246 «Незаконна порубка лісу» Кримінального кодексу України, передбачає відповідальність за незаконну порубку дерев і чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяло істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах. Санкція статті передбачає штраф, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк з конфіскацією незаконно добутого.

Відділ комунікації ГУНП в Сумській області

comments powered by HyperComments
Нагору