Площа лісів на Глухівщині збільшується

 Поділитися

Поділитися в

22,5 тисячі га  – саме таку площу лісового фонду обслуговує підприємство “Глухівське лісове господарство”. Вкриті лісовою рослинністю землі за останні роки збільшилися. Це сталося в результаті проведених лісівниками заходів щодо сприяння природному поновленню лісу і посадки лісових культур.

-10 років тому територія лісу складала 21,5 тис. га, тобто на 1000 га у нас лісові насадження збільшились. Є непродуктивні землі, які не використовуються для інших цілей, там ми посадили близько 500 га. Крім того, частина земель не належали нікому. Ми їх прийняли, провели лісовпорядкування, визначили контури кожної ділянки, вік, повноту, густоту, бонітет, тобто якість цих насаджень, товарність для деревини – все це ми зробили в тому році. У нас приріст деревини. Порівнюючи станом на сьогодні і 10 років тому, то тоді ми мали 60 тис. куб. м, а зараз у нас приріст складає 80 тис. куб. м. Це говорить про те, що ми рубаємо значно менше, ніж складає приріст, – розповідає директор Глухівського держлісгоспу Василь Кацалап.

Із загальної площі державного лісового фонду 40% займають соснові насадження, 25% дубові, 7% береза, і менше – ялина, осика, вільха, акація. До речі, на Глухівщині, завдяки зусиллям працівників держлісгоспу, частка соснових насаджень збільшилася.

Основні породи лісу – соснові насадження. Вони висаджуються на непродуктивних, легких грунтах. Де землі більш родючіші – там росте дуб.

Крім сосни висаджуємо березу. На неї є великий попит. Її використовують в виробництві фанери. Також вона йде на виготовлення держаків для лопат, топорища, рукоятки для молотків. Бруньки використовують як лікарську сировину, знаходить своє застосування березовий дьоготь. Користуються попитом березові дрова…

Берези у нашому регіоні найкращі по всій Україні – дуже високого бонітету. “Фішер” (австрійська компанія, великий виробник спортивного інвентарю) бере нашу березу для вироблення лиж. 

Дуб дуже довго росте, якість деревини висока і дуже ціниться. Вводимо й інші породи – модрина, горіх чорний. У сирих місцях – ялини, тополі. Всього ми зараз вирощуємо близько 12 видів лісових порід, – розповідає директор Глухівського держлісгоспу.

Однак усі напрацювання можуть зійти нанівець. Як зазначає Василь Кацалап, причина тому – всихання лісів, яке відбувається з великою швидкістю. Всьому виною зміна кліматичних умов та поява комах-короїдів, які вбивають соснові насадження.

Аби захистити ліс у лісовому господарстві налаштовані рішуче. Планують провести спеціальні санітарні роботи, вивчають дійові способи боротьби зі шкідником.

 

comments powered by HyperComments
Нагору