У Глухові багатодітну мати шукали по „притонах” міста

Суд | 17:32, 11.09.2019
 Поділитися

Поділитися в

13 липня 2019 року Виконавчий комітет Глухівської міської ради як орган опіки та піклування звернувся до суду із позовом про позбавлення глухівчанки батьківських прав, яка виховує малолітню дитину. Повідомляється на сайті Глухівського міськрайонного суду.

Рішенням Глухівського міськрайонного суду від 14.10.2014 року вона була позбавлена батьківських прав відносно трьох малолітніх дітей. З початку 2018 року знову почала зловживати спиртними напоями, безвідповідально ставитись до виконання своїх батьківських обов`язків щодо малолітнього сина, не працює, на обліку як безробітна не перебуває, умови проживання сім`ї не відповідають нормам.

16.02.2019 року під час рейду було встановлено, що жінка знаходиться у стані алкогольного сп`яніння у компанії молодика, при цьому помешкання було не топлено більше трьох днів. В будинку відчувався запах угарного газу, піч була тріснута та непридатна до опалювання, з продуктів харчування було лише півпачки пшеничної січки, 5 картоплин та скоринка хлібу.

Таким чином створились умови, які шкодять та складають загрозу життю та здоров`ю дитини. Крім того, відповідач написала заяву про влаштування малолітньої дитини до патронатної сім`ї на період трьох місяців, після чого між патронатним вихователем  та відповідачем було підписано договір про патронат над дитиною, згідно якого остання зобов`язана: забезпечувати дитину одягом, взуттям, особистими речами,підтримувати контакт з дитиною з урахуванням її інтересів, співпрацювати з патронатним вихователем, працівниками соціального закладу та служби у справах дітей.

Фахівцем із соціальної роботи було проведено відповідну бесіду та запропоновано повернутись в будинок матері, де можна створити належні умови для проживання разом з дитиною, на що вона погодилась. Також відповідача було направлено для реєстрації до центру зайнятості.

Однак, жодної домовленості жінка не виконала: ремонт не почала робити, у центрі зайнятості не зареєструвалась та лише двічі відвідала сина у патронатній родині у зв`язку з наполегливістю з боку патронатного вихователя. Впродовж квітня-червня 2019 року спеціалістами служби у справах дітей та відділення соціальної роботи для сім`ї, дітей та молоді проводилась пошукова робота по всіх „притонах” міста, адже жінка втратила мобільний телефон.

У зв`язку із закінченням строку перебування у патронатній сім`ї та з метою забезпечення захисту прав дитини, строк перебування малолітнього у такій сім`ї було продовжено ще на три місяці. Таким чином, не зважаючи на неодноразові попередження службових осіб, глухівчанка злісно ухиляється від виконання своїх обов`язків щодо виховання, матеріального забезпечення та морального розвитку дитини.

Фото ілюстративне

comments powered by HyperComments