Після грозових дощів в деяких районах Сумщини спостерігають нашестя небезпечного шкідника

Природа 17:55, 21.07.2022
 Поділитися

Поділитися в

У цьому році відмічається масовий спалах розвитку багатоїдного шкідника – лучного метелика ІІ покоління, інформує Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області. Цей шкідник входить до переліку особливо небезпечних шкідливих організмів, які здатні створити надзвичайну ситуацію. Масовий літ лучного метелика спостерігається  в деяких районах області після грозових дощів із сильними поривами вітру.

Серед культурних рослин шкідник найбільше пошкоджує буряки, овочі, коноплі, однорічні та багаторічні трави, соняшник, сою. Рідше пошкоджуються: картопля, томати, зернові.

Гарна кормова база для лучного метелика – різні бур’яни. Найбільш приваблива лобода, щириця, а також різні види полину. За умов масового розмноження метелика можливе переміщення гусениць на відстань 1-1,5 км від місця їх відродження, після того як вони з’їдять увесь запас корму. На своєму шляху вони знищують майже всю трав’яну рослинність.

Як розпізнати шкідника та як з ним боротися?

 Зважаючи, що цей шкідник може перелітати на великі відстані, припускається, що метелики були занесені повітряними масами з інших регіонів.

 Найнебезпечнішою стадією фази розвитку шкідника є гусениця – довжиною до 35 мм, зеленувато – сіра з чорною смугою вздовж спини і по боках.

 Голова чорна з світлим малюнком, тіло вкрите чорнуватими щетинконосними горбочками. Гусениці живляться протягом 14 – 30 днів, обгризаючи листя, стебла і генеративні органи рослини. Закінчивши живлення гусениці коконуються в довгастих коконах у ґрунті. Дає 2-3 покоління на рік.

 Лучний метелик широкий поліфаг. Висока плодючість, багатоїдність і здатність до міграції уможливлює нанесення ним відчутних господарських втрат врожаїв на значних площах.

 Ефективна боротьба з лучним метеликом може бути досягнута лише в результаті комплексного застосування організаційно-господарських, агротехнічних, хімічних, біологічних і інших методів, за допомогою яких можливо боротися не лише з гусеницями, а із іншими фенофазами шкідника.

 Відродження гусениць прогнозується на кінець липня – початок серпня. Найбільш ефективними є хімічні обробки проти гусениць І-ІІ віків.

 При потребі застосовують інсектициди дозволені до використання в Україні.

 Усі захисні заходи слід проводити з дотриманням техніки безпеки людей та довкілля. Не дозволяється працювати з пестицидами без індивідуальних засобів захисту.

comments powered by HyperComments
Нагору