«Підкорює вогнем» залізо: умілець з Глухова «варить» буржуйки на фронт

Суспільство 13:34, 20.01.2023
 Поділитися

Поділитися в

Пічки які допоможуть не лише зігрітися, а ще й приготувати їжу “варить” Володимир Лукаш. Конструкцію своїх виробів чоловік розробив самостійно, попередньо проаналізувавши кіпу інтернет-літератури. Таким чином, умілець відшукав три вдалих варіанти для модулювання власної ексклюзивної чудо-пічки.

В імпровізованій кузні Володимира безперервно кипить робота: майстер ріже метал, випалює його на вогні, зварює. День-півтора витрачає чоловік на виготовлення однієї буржуйки. Аби робота виконувалась швидко, каже, потрібно заздалегідь зібрати необхідний матеріал. Собівартість такої пічки орієнтовно півтори тисячі гривень. Замовлень, каже, чимало, лише встигай!

“Почав виготовляти буржуйки з настанням перших холодів. Замислився саме тоді, де ж хлопцям грітися? Ця думка спонукала мене на старт по виробництву “тепла” для воїнів. Для цього опанував електрозварювання, закупив матеріал і процес пішов. Воїни, які захищають нас, повинні відчувати тепло, яке ми для них робимо. Щоб вони знали, що про них ніхто не забув.”, – ділиться майстер.

За підтримки волонтерів Олександра Мірошниченко та Ірини Баранової виготовлення обігрівачів для військових вийшло на інший рівень. В умовах зими такі пристрої незамінні на фронті, тому, щоб допомогти бійцям захиститися від холоду умілець невтомно “варить” буржуйки. До того ж, унікальність пічки в тому, що вона може слугувати в якості  кухні, адже має конфорку, за допомогою якої можна приготувати гарячу їжу.

“Для виготовлення буржуйки необхідні – диски до болгарки, електроди, газові балони, листове залізо товщиною 4мм. Завдяки волонтерам з ГО “Допомога – м.Глухів”, стаття расходів на придбання матеріалу закрита. Буржуйки мого виробництва нескладної конструкції, але в той же час вони гарно тримають тепло, а чайник з водою закипає за 10 хвилин. На них можна підігріти їсти, підігріти горнятко кави чи просто зігріти руки. Вона легка у використанні.”, – говорить Володимир.

Пічки майстра працюють на дровах та вугіллі. Замовлення від цивільних людей він поки не приймає. Каже, найперше потрібно забезпечити буржуйками бійців на передовій, а тут фронт робіт теж чималий. Загалом, за цей час, Володимир виготовив понад 20 обігрівачів.

Натомість, за підтримку захисників в холодну пору року, хлопці на передовій не раз згадають майстра добрим словом.

Чи можна долучитися до виготовлення пічок?

За словами Володимира, безпосереднім виробництвом буржуйок йому комфортніше займатися самостійно – потрібні лише матеріал і натхнення. Але є кілька інших варіантів, як можна долучитися до виготовлення пічок для ЗСУ:

  • принести волонтерам газові балони або, якщо немає змоги привезти балони самостійно, звертатися за номером: +380664408332;
  • перерахувати гроші на картку співзасновниці волонтерської організації ГО “Допомога – м.Глухів” Ірині Барановій: 4149 6293 5750 3663 ПриватБанк ( у призначенні платежу вказати “на благодійність, на буржуйки”)
comments powered by HyperComments
Нагору