Художественная ковка

Під виглядом правоохоронців аферисти вимагали у глухівчанки 300 $

Суспільство, шахраї | 16:48, 4.05.2019
 Поділитися

Поділитися в

Заради отримання прибутку шахраї вишукують все нові способи заробітку “легких грошей”. Використання мобільних телефонів користувачів – один з найпопулярніших і відпрацьованих схем аферистів. З їх допомогою шахраї намагаються вивідати особисті дані, дістати доступ до банківських сервісів потенційних жертв або змусити їх віддати гроші добровільно. А деякі, особливо спритні з метою легкої наживи готові маніпулювати почуттями людей, вдаючись до розіграшу життєвих сцен прямо по телефону.

Так, жертвою винахідливого афериста ледь не стала глухівчанка Олеся Кікеля. Дівчина розповіла, що їй на телефон надійшов дзвінок з невідомого номера. Однак, на тому кінці дроту чоловічий голос став запевняти дівчину в тому, що він її брат і знаходиться в поліції, куди їй терміново потрібно підійти:

“Много читала об этом, но не думала что случится со мной… Вчера вечером, в районе 17-18.00 на телефон был звонок с неизвестного номера. На том конце “провода” говорил якобы мой брат и просил о помощи.. Будто находится в милиции .. трубку взял “следователь Андрей Викторович”, и пояснил, что брат час назад в алкогольном опьянении избил в центре города незнакомого ему парня за то, что тот попросил денег. Парень в больнице в реанимации с черепно- мозговой травмой, и его отец согласен не писать заявление за 300$……. При этом “следователь” рассказал те вещи, которые имели место быть, то есть проинформирован. Очень настойчиво требовал эти деньги в течении максимум 30 минут, взять паспорт и прийти в отдел, чтобы взять расписку от пострадавшей стороны. При этом требовал не отключать телефон, чтобы он слышал где и с кем я говорю, чтоб ” не было утечки информации, он тоже боится потерять работу”…. Шок, паника, + 20 седых волосинок на голове и – огромное количество нервных клеток….
Все таки выпросив у него номер телефона для обратной связи и отключив телефон, нашла брата через 10 минут на рабочем месте, абсолютно здоровым и невредимым.. Народ, будьте внимательны и воспринимайте все адекватно и без паники!!!! P.S. следователя с таким именем у нас нет, и номер телефона тоже левый…”

В поліцію Олеся не зверталась, бо не баче сенсу з ряду причин: “Нет, не обращалась. Не вижу смысла….. Сколько таких случаев, и ноль результата. Тем более разговор не записан, номер скрыт.. только мои слова.”

Дівчина розповіла свою історію на сторінці місцевого пабліка, щоб звернути увагу людей на махінації шахраїв: “Поэтому и написала на подслушано, чтоб хоть как то обратить внимание людей на такие ситуации, по сути абсолютно каждый потенциальная жертва афериста.”

Проте, правоохоронці закликають жителів міста Глухів ні в якому разі не перераховувати гроші шахраям, які стверджують, що родич знаходиться в поліції або лікарні. Не повідомляти невідомим особам реквізити електронних карток (пін-код, термін дії картки, код безпеки на зворотньому боці картки, банківські паролі з СМС). А також рекомендують не перераховувати завдаток за інтренет-покупки, а розраховуватися після отримання товару.

comments powered by HyperComments