Перфоманс під відкритим небом від Глухівських майстринь

Досуг, Суспільство | 17:36, 8.06.2019
 Поділитися

Поділитися в

В одну із субот червня, починаючи з 2005 року, у світі відзначається незвичайне свято – Всесвітній день в’язання на публіці. З нагоди свята сьогодні у сквері Шевченка зібрались глухівські майстрині.

Одна з ініціаторів перфоманса під відкритим небом Оксана Бережна розповідає, що у Глухові свято проходить вперше. Спочатку планували прийти 12 майстринь, але у зв’язку з погодними умовами прийняти активну участь у заході та показати свої здібності в рукоділлі прийшли тільки п`ятеро жіночок.

“Організатором свята виступила Лариса Курятникова, серед присутніх Марія Сегеда, на жаль не прийшли Наталія Галагуцька, Лідія Ющенко, – говорить майстриня Оксана Бережна.

Також Оксана поділилась з корреспондентом подробицями того, як звичайне хоббі з часом стало приносити прибуток, а згодом перетворилось в основне джерело доходу:

В’язання – це не просто хобі, це спосіб життя. Я в’яжу вже близько 25 років. Офіційно рік не працюю, займаюсь виключно рукоділлям. Закуповую турецьку, італійську пряжу. Сідаю о 8 годині ранку і закінчую о 10 годині вечора. Аби зв’язати сукню в стилі ірландського мережива необхідно витратити кілька місяців на роботу. Собівартість, час, здоров’я та багато інших моментів враховуються у ціні виробу. Втім, не всі розуміють, що ручна робота коштує грошей, адже подібні вироби є елементом розкоші. З Радянських часів склався стереотип, що в’язати – це дешево. Це не так. Хочеться аби люди не тільки захоплювалися виробами, а й достойно оцінювали роботу майстринь

comments powered by HyperComments