ОВДП: грамотно зберігаємо та примножуємо свій капітал

Споживач, Фінанси | 14:06, 29.07.2022
 Поділитися

Поділитися в

Облігації внутрішньої державної позики

Накопичення певної суми дає розуміння того, що гроші потрібно вберегти від інфляції. Але ще краще, якщо вони будуть працювати на вас і давати пасивний дохід. Багато хто вкладає свої збереження в нерухомість, дорогоцінні метали, працює на фондових біржах. Найпопулярнішим способом інвестування залишаються депозити. Проте фінансово грамотні українці знають, що є набагато ефективніші інструменти. Серед них — державні облігації. Цей вид інвестування з кожним роком стає популярнішим. Інвестиційні експерти «Фрідом Фінанс Україна» пояснюють чому.

Держоблігації: у чому суть

Облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) — це цінні папери, емітентом яких виступає Міністерство фінансів України. Фактично інвестор дає позику, тобто вкладає в розвиток держави кошти, а вона зобов’язується повернути всі вкладені гроші через визначений період. Окрім того, що вкладник зберігає свої заощадження, він заробляє на процентах, які для ОВДП складають приблизно 8,5% річних у гривні та 3% річних у доларах США.

Купити ОВДП можуть резиденти нашої та чужої країни. Інвестувати можна на різний термін — від 6 місяців до 7 років.

Чому росте популярність держоблігацій

Інвестиції в акції різних компаній можуть принести учаснику фінансового ринку великий дохід. Проте для цього потрібно розуміти біржові процеси, враховувати безліч моментів, котрі впливають на котирування. Якщо говорити про депозити, то сьогодні банки не можуть запропонувати високі процентні ставки своїм клієнтам. Часто вони навіть не перекривають інфляцію. Варто також враховувати, що не всі фінансові установи є надійними. Поклавши гроші під матрац, ми точно не захистимо їх від інфляції, не отримаємо прибутку. Державні цінні папери мають низку переваг над іншими фінансовими інструментами. Серед них:

  • 100% гарантія повернення вкладень та виплати відсотків;
  • достатньо висока процентна ставка, якщо врахувати, що ризики мінімальні;
  • фіксований дохід на весь термін інвестування;
  • відсутність податку на доходи фізичних осіб 18% та 1,5% військового збору;
  • можливість дострокового продажу паперів на вторинному ринку.

Відсоткові виплати можна отримувати щомісяця, кожні півроку чи щорічно. Періодичність виплат зазначається в договорі.

Скільки потрібно грошей, щоб купити ОВДП

Багато українців думають, що придбати держоблігації можуть тільки багаті люди. Проте, якщо ретельно вивчити пропозиції ринку, можна знайти справді вигідні умови. Так, компанія Freedom Finance Ukraine зробила цей інструмент доступним для широких верств населення. Мінімальний розмір вкладу складає ₴11 500 або $11 500 (ціна за 10 гривневих чи доларових облігацій). Окрім того, у компанії відсутні будь-які комісії. Сплатити потрібно тільки вартість цінних паперів, у той час як інші установи беруть різні комісії (за зарахування цінних паперів, за зберігання паперів та обслуговування рахунку тощо).

Послуга зворотного викупу дозволяє в будь-який момент повернути папери. При утриманні їх більше ніж 6 місяців дохід зберігається.

Світ не стоїть на місці. Постійно з’являються нові фінансові інструменти, котрі можуть виявитися вигіднішими в порівнянні з традиційними способами інвестування. Тому вивчайте, аналізуйте та вибирайте оптимальний варіант.

comments powered by HyperComments