Особливості медичної реформи: що варто знати глухівчанам?

Медицина, Реформи | 13:10, 14.02.2020
 Поділитися

Поділитися в

З 1 квітня в Україні стартує другий етап медичної реформи, в яку включені медичні заклади, які надають спеціалізовану (районні, міські) та високоспеціалізовану (обласні лікарні і центри) медичну допомогу.

Що варто знати пацієнтам?

1. НСЗУ оплачуватиме медпослуги лише за скеруванням сімейного лікаря. Тож ті, хто ще не обрав свого сімейного лікаря і не підписав з ним декларацію, мають це зробити до 1 квітня. Чому це важливо? Якщо потрібно буде проконсультуватися у вузького спеціаліста (невролога, уролога, кардіолога тощо) чи лягти в лікарню на планову операцію, то потрібно буде скерування від сімейного лікаря. У такому випадку лікарні за лікування буде платити не пацієнт, а НСЗУ відповідно до затверджених тарифів.

2. Якщо прийти на прийом до спеціаліста без скерування, то за медпослугу доведеться платити з власної кишені.

3. Виняток. З квітня без скерування сімейного лікаря безоплатно можна буде звертатися лише до акушер-гінеколога, стоматолога, психіатра, нарколога. Усім без винятку безкоштовно нададуть екстрену медичну допомогу у всіх лікарнях.

4. Нагадуємо Вам, щоб заключити декларацію з сімейним лікарем КНП «ЦПМСД» Глухівської міської ради необхідно звернутись за адресою вул. Києво-Московська 47. З собою необхідно мати мобільний телефон, копії або оригінал документу, що посвідчує особу (паспорт або посвідка на постійне проживания, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення біженця) та ідентифікаційного коду (за наявності). Для заповнення декларації для дітей до 14 років крім свідоцтва про народження (або відповідного рішення суду, при заповненні декларації опікуном), необхідно мати документ, що посвідчує довірену особу дитини (паспорт одного із батьків/опікуна).

Джерело: Кнп Цпмсд

comments powered by HyperComments