Оркестр народних інструментів Глухівської школи мистецтв відзначив свій ювілей святковим концертом
Поділитися в
Копіювати посилання

17 червня у приміщенні міського палацу культури у чудовій святковій атмосфері пройшов звітний концерт оркестру народних інструментів Глухівської школи мистецтв з нагоди 50-річчя з дня заснування колективу.
Визнання його творчості у Глухові, області та в межах України є доказом того, що зв’язок часів і поколінь не втрачається.
Талановиті музиканти на чолі з керівником Михайлом Смоленським та диригентом Аллою Смоленською занурили глядацьку публіку у вир живих звуків скрипки, сопілки, бандури, баяну, кобзи, дозволивши гостям свята доторкнутись до прекрасного і відчути народні традиції.
З вітальними словами до винуватців свята та присутніх у залі гостей звернулась міський голова Надія Вайло:
“Це дуже добре, що наша глухівська земля має стільки талантів. Школа мистецтв – це дійсно острівець радості. Вона була у Глухові, є і буде. Це комунальний заклад і ми будемо його розвивати.
Сьогодні 50 років чудовому колективу. Чи є в Глухові людина, яка не знає ім’я Михайло Смоленський? Цю чудову людину і цей колектив я з задоволенням вітаю з ювілеєм і зичу подальших успіхів, здоров’я і наснаги.
Я вражена рівнем професіоналізму, який чую зі сцени. Хочу подякувати за ту радість, яку музиканти нам дарують, за цю титанічну працю. Від себе особисто Дякую, дякую, дякую! “
Надія Олексіївна вручила керівникові оркестру та директору школи мистецтв Анні Мироненко сертифікат на 5 тисяч гривень на закупівлю інструментальних мікрофонів оркестру.
Олена Самощенко, начальник відділу культури Глухівської міської ради передала вітання від Олени Мельник, начальника Управління культури Сумської ОДА і вручила керівникові колективу грамоту “За багаторічну творчу діяльність, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток культурно-просвітницьку діяльність та з нагоди 50-річчя з дня заснування колективу”
Присутні були сповнені чудовим настроєм та враженнями. Найголовнішим призом для музикантів стала вдячність і бурхливі оплески слухачів.
Для довідки: колектив створений у 1971 році. Його засновником та керівником до 1995 року був Дмитро Кашуба. Під його керівництвом колектив, що налічував 60 учасників, тричі здобував перемогу на Всесоюзних фестивалях народної творчості і отримав звання “народний”.
Коли через складні часи колектив майже розпався місією його відродження зайнявся Михайло Смоленський. Він і до сьогоднішнього дня є його керівником. Нині колектив налічує 22 музиканти основного складу, плюс дитячий оркестр.
У 2017 та 2019 роках оркестр народних інструментів став володарем Гран-прі, у 2021 – лауреатом І місця Відкритого обласного фестивалю-конкурсу інструментально-ансамблевого виконавства «Vivat, Maestro» (м. Конотоп).