Оркестр народних інструментів Глухівської школи мистецтв відзначив свій ювілей святковим концертом

Таланти 18:54, 19.06.2021
 Поділитися

Поділитися в

17 червня у приміщенні міського палацу культури у чудовій святковій атмосфері пройшов звітний концерт оркестру народних інструментів Глухівської школи мистецтв з нагоди 50-річчя з дня заснування колективу.

Визнання його творчості у Глухові, області та в межах України є доказом того, що зв’язок часів і поколінь не втрачається.

Талановиті музиканти на чолі з керівником Михайлом Смоленським та диригентом Аллою Смоленською занурили глядацьку публіку у вир живих звуків скрипки, сопілки, бандури, баяну, кобзи, дозволивши гостям свята доторкнутись до прекрасного і відчути народні традиції.

З вітальними словами до винуватців свята та присутніх у залі гостей звернулась міський голова Надія Вайло:

Це дуже добре, що наша глухівська земля має стільки талантів. Школа мистецтв – це дійсно острівець радості. Вона була у Глухові, є і буде. Це комунальний заклад і ми будемо його розвивати.

Сьогодні 50 років чудовому колективу. Чи є в Глухові людина, яка не знає ім’я Михайло Смоленський? Цю чудову людину і цей колектив я з задоволенням вітаю з ювілеєм і зичу подальших успіхів, здоров’я і наснаги.

Я вражена рівнем професіоналізму, який чую зі сцени. Хочу подякувати за ту радість, яку музиканти нам дарують, за цю титанічну працю. Від себе особисто Дякую, дякую, дякую!

Надія Олексіївна вручила керівникові оркестру та директору школи мистецтв Анні Мироненко сертифікат на 5 тисяч гривень на закупівлю інструментальних мікрофонів оркестру.

Олена Самощенко, начальник відділу культури Глухівської міської ради передала вітання від Олени Мельник, начальника Управління культури Сумської ОДА і вручила керівникові колективу грамоту “За багаторічну творчу діяльність, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток культурно-просвітницьку діяльність та з нагоди 50-річчя з дня заснування колективу”

Присутні були сповнені чудовим настроєм та враженнями. Найголовнішим призом для музикантів стала вдячність і бурхливі оплески слухачів.

Для довідки: колектив створений у 1971 році. Його засновником та керівником до 1995 року був Дмитро Кашуба. Під його керівництвом колектив, що налічував 60 учасників, тричі здобував перемогу на Всесоюзних фестивалях народної творчості і отримав звання “народний”.

Коли через складні часи колектив майже розпався місією його відродження зайнявся Михайло Смоленський. Він і до сьогоднішнього дня є його керівником. Нині колектив налічує 22 музиканти основного складу, плюс дитячий оркестр.

У 2017 та 2019 роках оркестр народних інструментів став володарем Гран-прі, у 2021 – лауреатом І місця Відкритого обласного фестивалю-конкурсу інструментально-ансамблевого виконавства «Vivat, Maestro» (м. Конотоп).

comments powered by HyperComments
Нагору