«Не зай*буйте». Суперечка Фелікса Редьки на стендапі у Львові спровокувала дискусію з приводу мови

Суспільство | 16:50, 11.02.2023
 Поділитися

Поділитися в

На тлі військової агресії РФ в українському суспільстві загострилася дискусія з приводу того, коли мешканці східних регіонів зможуть повністю відмовитися від російської мови.

Саме в таку суперечку вилився виступ у Львові стендапера із Сум Фелікса Редьки.

Комік почав розмірковувати на тему закидів на адресу мешканців близьких до Росії областей, які, на думку декого, надто повільно позбавляються наслідків її багаторічного культурного впливу.

«До 24 лютого більшість сумчан розмовляли російською. Нині ситуація змінюється, люди українізуються. Єдине прохання — не підганяйте. Тому що можете тільки уявити, наскільки це важко бовтатися в океані суржа, а в спину чути: „Скільки ще має впасти бомб, щоб ви перестали манд*ть російською?“. Хочеться так до людини підійти, і в очі сказати: „Чотири“», — пожартував Редька, що не сподобалось кільком людям у залі.

Після цього між ними й почалася суперечка, під час якої обурені глядачі доводили, що розмовляти необхідно виключно українською, а комік закликав їх бути більш «терпимими».

Таким чином, скандальний номер розкрив гострий запит суспільства на публічне промовляння подібних тем.

У підсумку обговорення цього складного питання перенеслося до соцмереж, користувачам яких також є що про це сказати.

Скриншот Facebook
Фото: Скриншот Facebook
Скриншот Facebook
Фото: Скриншот Facebook
Скриншот Facebook
Фото: Скриншот Facebook
Facebook
Фото: Facebook
Facebook
Фото: Facebook
Скриншот Facebook
Фото: Скриншот Facebook
Скриншот Facebook
Фото: Скриншот Facebook
Скриншот Facebook
Фото: Скриншот Facebook
Сумські дебати з посиланням на https://nv.ua
comments powered by HyperComments