“Не хочете, бувайте здорові”: глухівські тепловики збираються вдарити новими тарифами по старим трубам

Споживач, Тарифы | 21:20, 5.07.2019
 Поділитися

Поділитися в

Про користь власної відповідальності за якість свого життя вирішили докладно розповісти містянам представники КП Глухівський тепловий район. Керівник підприємства Микола Колоша за участю економіста, юриста та інших співробітників організував збори голів багатоквартирних будинків з тим, аби оголосити про підвищення тарифу на таку послугу як технічне обслуговування внутрішньобудинкової мережі.

Голови будинків мають провести загальні збори аби мешканці домовились в питанні вибору управлінського підприємства, яке б надавало дану послугу, або продовжити співробітництво з Глухівським тепловим районом на нових умовах, за тарифом збільшеним у два рази. Аргумент у тепловиків один – тариф не піднімався чотири роки, тож ніби настав той час, коли треба переглянути його.

В 2011 році на сесії депутатів Глухівської міської ради було погоджено тариф в розмірі 40 копійок за метр квадратний, та це в минулому. Оплата послуги стає дорожчою вдвічі. І дорожчатиме кожен рік. Для кожного будинку розрахунки ведуться окремо, все зележить від зношеності мережі.

На прикладі 8-підїздного будинку загальною площею в 4400 метрів квадратних в середньому з тарифом 80 копійок за метр квадратний за рік містяни мають заплатити більше 42 тис. гривень за надану послугу. З цих грошей приблизно 4 тисячі гривень піде на матеріали. 38 тисяч – залишаться на рахунку Теплового району. Це витрати на заробітну плату аварійної бригади, амортизацію, охорону праці. На обслуговуванні у підприємства, на хвилиночку, 91 багатоквартирний будинок.

На організовані в окремо взятому будинку збори особисто приходить керівник підприємства. Свою промову до мешканців він заводить спокійним голосом, апелюючи до Закону № 2189 – VIII “Про житлово-комунальні послуги”, відсутності влади у місті і необхідності власним коштом (коштом глухівчан) утримувати теплову мережу будинку.

«1,45 грн – такий тариф діє у Білопіллі. В Глухові треба підвищувати. Ви зобов’язані надати протокол зборів, аби ми включити дім у план-графік підготовки будинку до опалювального сезону. Якщо буде інша організація обслуговувати мережу будинку, вона подаватимиме акт готовності об’єкта до зимового періоду. Ми ніяких претензій не будемо мати», – повідомив керівник.

Коли ж у людей виникають питання, вони не погоджуються з запропонованими умовами, тон голосу і риторика керівника змінюється: «Девушка, вы что с луны свалились? Не хочете, бувайте здорові».

Микола Олександрович продовжує: «Обслуговування мережі – не ліценційна діяльність, якою займається тепловий район, за що неодноразово підприємству виписували штрафи. Вони покривались за рахунок надходжень від реалізації теплової енергії. Після чергової перевірки підприємство отримало припис про заборону на ведення іншої діяльності. Ті кошти, які отримуються від реалізації теплової енергії тепловий район має спрямовувати на ремонт мережі, модернізацію котелень. Покривати заробітну плату і мінімальні ресурси на обслуговування внутрішньо будинкової мережі тепловики можуть за кошти глухівчан від надходжень за таку послугу за новим тарифом, або ж доведеться розформовувати аварійну бригаду».

Хтось із мешканців дивується такій промові: «Что за развод? Хорошо тепловики рубят капусту. На материалы за год идет только 10%».

Для довідки: 1 травня 2019 року вступив в дію Закон № 2189 – VIII “Про житлово-комунальні послуги”. Згідно запровадженої реформи ЖКГ співвласники багатоквартирних будинків до 1 травня 2020 року мають визначитись з моделлю організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг (крім послуг з постачання електроенергії і природного газу), а виконавці комунальних послуг – укласти з такими співвласниками договори. В разі, якщо люди самостійно не оберуть одну з моделей організації договірних відносин (колективний договір, індивідуальний договір «з внутрянкою», індивідуальний договір «без внутрянки»), або не погодять з виконавцем розмір плати за обслуговування внутрішньобудинкових систем, між виконавцем відповідної комунальної послуги та кожним співвласником після 1 травня 2020 буде укладено індивідуальний договір про надання комунальної послуги.

Договори про надання комунальних послуг, укладені до 1 травня 2019 року, продовжують діяти до моменту укладення нових договорів, а тому і нарахування плати за комунальні послуги підприємствами тепло-, водопостачання і водовідведення здійснюватиметься відповідно до договорів, укладених до 1 травня 2019 року.

Не визначатися взагалі – найгірший варіант для глухівчан, адже це зроблять за них і, найімовірніше, не в найліпший спосіб. Втім, вибір завжди є. Погоджуватись з умовами тепловиків, чи самостійно дбати за якість свого життя і добробуту будинку – вибір свідомих співвласників.

Фото ілюстративне

comments powered by HyperComments