Наявні на Сумщині пестициди необхідно утилізувати протягом 2020 року

Влада | 18:00, 16.12.2019
 Поділитися

Поділитися в

На цьому наголосив заступник голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ під час наради щодо поводження з непридатними та забороненими до використання хімічними засобами захисту рослин (НЗП) на території Сумської області

«Розв’язати проблему щодо утилізації пестицидів можливо лише за умови вивезення їх за межі держави, тому що на території України відсутні підприємства, які мають ліцензію на здійснення зазначених операцій. У планах обласної влади – якнайшвидше забезпечити повне очищення Сумської області від непридатних пестицидів», – зазначив Іван Боршош.

За словами заступника директора обласного Департаменту екології та охорони природних ресурсів Ірини КАШПУР, станом на 1 грудня на території області зберігається близько 560 тонн пестицидів у 64 складах. Найбільше їх зосереджено в Сумському районі, близько 280 тонн у 28 складах, з них 123 тонни – в смт Степанівка, у Шосткинському районі – 51 тонна, з них 40 тонни – у м. Шостка, Роменському районі – 77 тонн.

Повністю очищені від НЗП 9 районів області: Білопільський, Буринський, Великописарівський, Глухівський, Конотопський, Кролевецький, Середино-Будський, Тростянецький та Ямпільський.

Як відомо єдина в Україні компанія – ТОВ «СІГМАС ЕКОЛОДЖІ» має дозвіл Мінприроди на транскордонне перевезення відходів. Роботи ця компанія виконує на підставі Ліцензії Міністерства екології та природних ресурсів України від березня 2016 року.  Необхідно буде залучити цю спеціалізовану організацію, щоб транспортувати пестициди області та утилізувати їх на території іншої держави (наразі у Франції). Фінансова складова цього питання – від 2 до 2,5 тис євро за утилізацію однієї тонни таких відходів.

За кошти обласного бюджету, що закладені у Комплексну програму поводження з відходами в Сумській області на 2016-2020 роки, можна знешкодити 46,6 тонн пестицидів. Задля повного вирішення екологічної проблеми, що стосується кожного жителя Сумщини, голови райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад мають провести інвентаризацію НЗП та проаналізувати фінансову спроможність своїх фондів щодо виділення коштів для проведення цих робіт.

Уразі надходження запитів від райдержадміністрацій та ОТГ щодо необхідності співфінансування на виконання робіт з транскордонного перевезення та знешкодження НЗП обласний Департамент екології звернеться до обласної ради з проханням щодо виділення коштів з Обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

comments powered by HyperComments