Науковці поринули у історичні події та зрежесували підписання Глухівських статей

Історія | 07:58, 19.02.2019
 Поділитися

Поділитися в

15 лютого у Національному заповіднику «Глухів» відбувся захід, присвячений 350-й річниці обрання гетьманом Лівобережної України Дем’яна Ігнатовича і підписання ним Глухівських статей.

За круглим столом за участі провідних фахівців у сфері сучасної української академічної історіографії та суспільно-політичної історії, наукових співробітників історико-культурних заповідників, учителів історії загальноосвітніх шкіл, студентів ГНПУ ім. О. Довженка і Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя  з’ясували не тільки політичні передумови підписання Глухівських статей і їх значення у врегулюванні стосунків між Гетьманщиною і Московією, а й розібралися у наслідках цього договору.

Як зауважаують на сайті наукового заповідника “Глухів”, дискурс, який тривав упродовж двох годин пройшов на одному подиху.

Більш за всіх здивував учасників круглого столу завідувач науково-дослідного відділу Юрій Коваленко. Вивчаючи топографію Глухова ранньомодерної доби він не тільки установив точне місце підписання Глухівських статей, а й зрежисував історичну реконструкцію цієї події.

Значення Глухівських статей 1669 року ще не до кінця з’ясоване і поціноване сучасною історичною наукою. Незважаючи на затятість сторін у веденні перемовин та їх складність, українській дипломатії вдалося одержати певну перемогу. Умови співіснування Гетьманщини і Московії покращилися, а українська держава проіснувала ще майже 100 років.

comments powered by HyperComments