На вартi безпеки: як працюють глухiвськi кiнологи та їх напарники-собаки (Фото, Відео)

Новини | 17:53, 26.01.2021
 Поділитися

Поділитися в

Кінолог – спеціаліст, який не тільки займається дрессируванням та навчанням чотирилапих поліцейських, це психолог, напарник і товариш для собаки. В основі сумісної плідної роботи лежить довіра між поліцейським та його підопічним, адже в кінології випадкових людей не буває. Перша і найголовніша якість, якою повинна володіти людина – це любов до тварин. 

Сьогодні в кінологічній службі центру ГУНП в Сумській області на базі Глухівського відділку поліції налічується п’ятеро чотириногих поліцейських. Виховуються і підростаючі кадри – двоє цуценят. З ними працюють старший інспектор-кінолог Іван Капелько та молодший інспектор-кінолог Валентина Солорева. Кінологи зі своїми вихованцями успішно працюють не тільки в Глухові та районі, а й допомагають сусіднім відділам поліції в межах області. На рахунку кінологічної служби при ГУНП в Сумській області десятки розкритих злочинів. Службові собаки залишаються незмінними помічниками.

“Кожна собака має свою спеціалізацію, – розповідає нам поліцейський-кінолог Іван Капелько. – Одні шукають наркотики, інші – вибухівку і зброю, треті супроводжують затриманих, завдання четверте – пошук викрадених речей” 

Втім, кажуть, якщо псу у віці довірити роботу, у нього немов друге дихання відкривається – прокидаються молоде завзяття, натиск, прагнення. Іван Капелько з власного досвіду розповідає про знайомство з собакою на ім’я Рем.  Коли Іван Іванович в 2016 році вирішив присвятити себе кінології, йому довелось налагоджувати стосунки з 6-річним собакою породи вівчарка, який і став його першим підопічним. Дорослий пес вже мав сформований характер, тож довелось проявити терпіння, аби добитися вагомих результатів. Їздили на навчання у Житомир, Суми, побували і в зоні АТО.

Щоб виховати справжнього бійця, кінолог повинен і сам мати сильний характер, не опускати руки. Щодня годинами займатися з собакою, вкладати в її виховання багато сил, а найголовніше – свою душу. Саме це і робив Іван Іванович.

comments powered by HyperComments