На Сумщині вибухнув газовий балон – госпіталізували чоловіка і його двох доньок

 Поділитися

Поділитися в

Відчувши запах в газу в приміщенні, чоловік вирішив перевірити герметичність під’єднання шлангу до балону, запаливши запальничку. І як результат стався вибух – чоловіка разом із двома доньками доставили до лікарні, а вибухова хвиля пошкодила вікна в приміщенні.

Подія сталася вчора в вечорі в одному з сіл Буринського району. Як встановили правоохоронці, які прибули за викликом, потерпілий напередодні самостійно проводив заміну та підключення газового балону до плити. Коли ж відчув запах газу, також самостійно вирішив провести перевірку на герметичність.

Наразі постраждалі з опіками різного ступеню важкості доставили до лікарні. Найбільше постраждав чоловік. За попередніми даними, в нього опік другого ступеню з ураженням 80%тіла.

В поліції ж закликають громадян бути уважними і обережними в побуті, адже в більшості нещасних випадків, що пов’язані з використанням газу саме в побуті, основними причинами є порушення абонентами правил користування газом, а також незадовільний технічний стан газових приладів. Незнання елементарних правил безпечного користування газом у побуті призводить до отруєнь чадним газом, вибухів і пожеж..

Тож категорично забороняється:

1. Користуватися газовими приладами при закритих кватирках, відсутності тяги в димових та вентиляційних каналах.
2. Втручатися в роботу автоматичної системи безпеки газових приладів.
3. Проводити самостійну установку, заміну і ремонт газового обладнання.
4. Користуватися несправним газовим обладнанням.
5. Залишати працюючі газові прилади без нагляду.
6. Використовувати газ і газові прилади не за призначенням.
7. Користуватися газом при порушенні щільності кладки, штукатурки (тріщини) газифікованих печей і димоходів. Самовільно встановлювати додаткові шибери в димоходах і на димовідвідних трубах від водонагрівачів.
8. Користуватися газом після закінчення терміну дії акту про перевірку і чищення димових і вентиляційних каналів.
9. Відкривати крани газової плити, не маючи в руках запаленого сірника.
Проектування, монтаж, пусконалагоджувальні роботи газового обладнання повинні проводити спеціалізовані організації, що мають на даний вид діяльності відповідні дозволи.
Самостійно встановлювати і запускати газове обладнання в роботу категорично забороняється.

Виявивши запах газу в квартирі, необхідно терміново припинити користування газовими приладами, закрити крани, не вмикати й не вимикати світло та електроприлади, не користуватися відкритим вогнем, провітрити приміщення, в якому виявлено запах газу, і викликати аварійну службу за телефоном 104.

Усі аварійні виклики з ліквідації витоків газу виконуються газовим господарством цілодобово та безкоштовно, – інформує Відділ комунікації поліції Сумської області

comments powered by HyperComments