На Сумщині обговорили відновлення закладів освіти, які зазнали руйнувань через обстріли

Влада | 10:59, 22.03.2023
 Поділитися

Поділитися в

Відбулося засідання колегії обласного Департаменту освіти і науки, на порядок денний якого було винесено питання щодо створення безпечного освітнього середовища в закладах освіти області; підготовки робітничих кадрів за напрямком громадського харчування; забезпечення прав на освіту дітей з особливими потребами; функціонування шкіл здоров’я та програм здоров’яспрямованого змісту.

Питань і проблем для вирішення в галузі чимало. Проте згуртованість і відповідальність освітян дає можливість продовжувати реалізацію в області як загальнодержавних освітніх проєктів, так і власних важливих ініціатив.

Заступник голови ОВА Олена Бойко акцентувала увагу присутніх на викликах, що наразі стоять перед освітянами.

«Один з них – відновлення зруйнованих закладів. Ситуація ускладнюється тим, що через постійні обстріли додаються нові руйнування освітньої інфраструктури. На превеликий жаль, маємо втрати і серед працівників освіти. І це непоправні втрати, адже життя наших людей – найцінніше»,– наголосила вона.

За її словами, все що стосується матеріальних втрат, буде відновлюватися. На сьогодні складено перелік пріоритетних об’єктів для відбудови: не лише за кошти обласного бюджету, а й у рамках роботи Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.

«Керівники, закладів, де буде прийнято рішення про відновлення, мають докласти максимум зусиль для реалізації проектів, адже це потужні можливості і ресурси, нові стандарти відбудови та комплексної реконструкції закладів, залучення міжнародних експертів. При цьому пріоритетом є створення безпечного освітнього простору, що включає не лише систему безпеки всередині закладу, а й забезпечення пристосованих укриттів для учасників освітнього процесу», – повідомила куратор освітньої галузі.

Посадовець вкотре подякувала нашим педагогам за їх активність та професіоналізм. Адже йде вже другий рік війни і спротиву, і для наших освітян, як і в перші дні агресії, немає непосильних завдань. Вони готові й надалі працювати на Перемогу і давати якісну і безпечну освіту дітям Сумщини.

comments powered by HyperComments