На Павлівському озері у Глухові до берега вода прибиває доволі великі, але мертві рибини

Екологія 16:41, 26.08.2022
 Поділитися

Поділитися в

Уже кілька днів у Глухові на Павлівці спостерігається жахлива картина – масова загибель риби. Вже не вперше глухівчани фіксують випадки її загибелі в озері.

“Масштаби та різноманіття риби вражає: це і плітка, карась починаючи з малька і до півкіло, щуки до кілограму та товстолобик до 5кг”, – зауважує Денис Овсянко, небайдужий до проблеми глухівчанин.

Дійсно, чимало мертвої риби можна побачити біля берега, яка плаває черевом догори. Містяни розповідають, що вже добре відчувають неприємний запах.

Дехто з дописувачів припускає, що причиною може стали сірководень, який виділяється під час гниття деяких видів водоростей. Інші вважають, що риба гине через забруднення водойми.

Між тим, журналісти Глухів.INFO звернулися з хвилюючим питання до завідуючої Глухівським відділенням Центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Марини Матвієнко. Загрозу мору риби фахівець пов’язує із настанням періоду відмирання синьо–зелених водоростей та низьким порогом кисню на озері:

“Глухівським відділенням ДУ «Сумський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» проводиться моніторинг безпечності води відкритих водойм на території колишнього Глухівського району.
Вода р.Есмань, озер Скоропадське, Павлівське та Чернечча за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками відповідає нормативним значенням.
У зв’язку із мором риби минулого тижня щодня проводилось вимірювання рівня розчиненого кисню в озерах. При цьому вміст кисню був в межах нормативних вимог, але в озері Павлівське це була нижня межа норми. Є припущення, що мор риби відбувається у зв’язку із масовим відмиранням синє-зелених водоростей у водоймі. Фактів потрапляння забруднюючих речовин у водойми міста не зафіксовано.”, – зазначає Марина Матвієнко

comments powered by HyperComments
Нагору