На Глухівщині поліцейські проводять посилені заходи щодо знищення нелегальних посівів маку і конопель

 Поділитися

Поділитися в

Операція розпочалась 21 травня 2021 року та триватиме до кінця вересня. В цей час поліцейські проводять посилені заходи щодо виявлення, документування та знищення нелегальних посівів маку і конопель. Крім того, особлива увага приділяється перекриттю каналів надходження наркосировини до споживачів. Також правоохоронці проводять просвітницьку роботу серед населення щодо відповідальності за порушення норм чинного законодавства, що стосується незаконних посів нарковмісних речовин.

За словами начальника відділ поліції №1 м. Глухів Шосткинського районного управління поліції Сергія Буханістого, існує вірогідність підсівів зловмисниками нарковмісних рослин на присадибні ділянки людей похилого віку, дачників або на прилеглих територіях занедбаних будинків, де не має особливого догляду і часто-густо господарі навіть й не здогадуються про те, що на їхніх городах росте мак чи коноплі. Тому поліція звертається до громадян бути пильними та уважно перевіряти свої присадибні ділянки, адже відповідальність, яку завбачливо перекидають зловмисники, автоматично переходить на власників. За найкращих обставин можна відбутися адміністративним правопорушенням, в гіршому – відкриттям кримінального провадження.

Так, за вирощування до 10 стебел конопель чи 100 стебел маку законодавством передбачена адміністративна відповідальність за ст.106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку та конопель». Якщо ж ця кількість більше – настає кримінальна відповідальності за ознаками ст. 310 Кримінального кодексу України «Посів або вирощування снотворного маку чи конопель».

Поліцейські закликають громадян дотримуватися чинного законодавства та у разі виявлення посівів нарковмісних рослин повідомляти до правоохоронних органів за телефонами: 102, або до відділу поліції №1 (м.Глухів) Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області – (05444) 2-20-15.

comments powered by HyperComments