На Глухівщині паркан навколо храму ХІХ століття зрівняли з землею

Події 17:10, 29.06.2022
 Поділитися

Поділитися в

У селі Сваркове розташований кам’яний храм, який є пам’яткою архітектури національного значення. По периметру храм обнесений кам’яною огорожею, що й утворює церковний двір з високими старими деревами.

Розмови про заміну паркану розпочалися наприкінці минулого року. Замість ажурної цегляної огорожі мали намір звести з металопрофілю. Ось що з цього приводу викладав Олександр Мірошниченко:

“В селі Сварково чудом вціліла церква Святого Миколая 1740-х років. Ажурний цегляний паркан ХІХ ст., як вінтажна рама, доповнює загальну композицію.

Скоро його зруйнують.
Голова Шалигинської територіальної громади Матвієнко Юрій у телефонній розмові сказав, що на місці цегляного паркану стоятиме красивий забор із металопрофілю.

Дуже прикро, що Юрій Вікторович – спеціаліст з промислового та цивільного будівництва не взмозі відремонтувати єдиний ажурний церковний паркан Глухівщини”, – зазначав тоді Олександр

Сьогодні О.Мірошниченко на своїй сторінці у фейсбук написав, що історичній спадщині прийшов кінець – цеглу 19 ст. грейдером рівняють з землею.

comments powered by HyperComments
Нагору