Мовний закон: як голосували нардепи від Сумщини?

Влада, Політика | 14:41, 25.04.2019
 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні Верховна рада України ухвалила закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної».  За цим законом вільно володіти державною мовою мають держслужбовці, депутати, судді, адвокати, викладачі, медичні працівники.

Йдеться про обов’язковість використання державної мови у державному секторі, публічному просторі, при наданні медичної допомоги, у громадському транспорті, на телебаченні, у друкованих ЗМІ, сайтах. При цьому закон не обмежує приватного спілкування будь-якими мовами.

За цим законом через три роки державних службовців будуть притягувати до відповідальності за незнання мови. Взагалі новий закон за винятком декількох статей набирає чинності через 2 місяці з дня його опублікування.

Усього закон підтримали 278 народних депутатів. Від Сумщини «За» проголосували два із шести обранців, це Микола Лаврик (БПП) та Олег Медуниця (Народний фронт).

Владислав Бухарєв («Батьківщина»), Ігор Молоток (Воля народу) і Олександр Сугоняко (БПП) були відсутні під час голосування. Позафракційний Андрій Деркач не голосував.

До слова, один із нардепів від Сумщини  – Олег Медуниця – є й ініціатором законопроекту про мову.

Sumy.Today