Міжнародні організації гуманітарної допомоги координують свою діяльність на Сумщині

Влада, Суспільство 18:33, 30.10.2022
 Поділитися

Поділитися в

За дорученням керівника обласної військової адміністрації Дмитра Живицького заступники керівника Олег КовальОлег Клименчуков та Олена Бойко провели загальну координаційну зустріч з представниками гуманітарної спільноти. Про це інформує сайт ОВА.

Голова Київського хабу Управління ООН з координації гуманітарних справ Гіларі Стауффер та представник Київського хабу Анна Палонка підкреслили, що такі координаційні зустрічі мають стати традиційними і сприяти ефективному наданню тієї чи іншої допомоги Сумській області.

За їх інформацією, на Сумщині майже 53 тис. осіб отримали допомогу через 14 партнерів на суму 13 млн. доларів.

«Координація сьогодні надважлива для ефективної вашої допомоги нам, − звернувся до учасників зустрічі Олег Коваль. − Без координації ми стикаємося з великими складнощами, пов’язаними з неефективністю надання допомоги громадам. Звісно, ми координуємо діяльність наших партнерів на Сумщині й наша співпраця стає все кращою. Зокрема, зараз ефективно співпрацюємо із Всесвітньою продовольчою програмою, УВКБ ООН та МОМ. Також тісною є співпраця з Міжнародним комітетом Червоного Хреста тощо».

Серед проблемних питань, які виникають у співпраці з міжнародними партнерами, дублювання надання допомоги. Тому саме в цьому питанні необхідна максимальна координація. Також заступник керівника Сумської ОВА наголосив на потребі Сумщини в генераторах.

«Я би хотів створити координаційну групу щодо забезпечення нашої області генераторами, − відзначив заступник керівника Сумської ОВА. − Також я просив би міжнародну спільноту переходити від забезпечення жителів області продуктами харчування до надання фінансової допомоги родинам. Це підтримує економіку та виробництво в регіоні».

Олег Клименчуков розповів про те, станом на сьогодні за допомогою Державної електронної системи обліку руйнувань, статусу відновлення інфраструктури України на території Сумської області зафіксовано 4032 об’єкти, які були пошкоджені або зруйновані в наслідок військових злочинів сусідньої держави. Через постійно триваючі збройні напади, кількість об’єктів пошкодженої критичної інфраструктури та житлового фонду невпинно зростає.

До речі, близько 70% пошкоджених об’єктів, або 2,7 тис. − це житлові будинки: 350 багатоквартирних будинків і 2,3 тис − приватних осель.

«Наразі в області відновлено більше 1000 пошкоджених об’єктів, в тому числі 250 будівель − за кошти резервного фонду, 253 − за програмою надання будівельних матеріалів і 575 − інші джерела фінансування (це приватні кошти та кошти, в тому числі й ваші, тобто міжнародних донорів)», − говорив він.

Олена Бойко подякувала усім, хто допомагає Сумщині з 24 лютого й до сьогодні, а також повідомила, що у пріоритеті нині − забезпечення сталого енергозабезпечення усіх секторів, що є в області. Адже ворог прицільно знищує об’єкти критичної інфраструктури в Україні. Тому на часі − забезпечення області генераторами, мобільними котельнями на альтернативних джерелах опалення тощо.

«Ця потреба у нас сформована, розписана згідно з потребами громад і потужності обладнання, яке нам необхідне. Ми готові надавати нашим партнерам цю інформацію і будемо вдячні за допомогу», − наголосила заступник керівника Сумської ОВА.

Також Олена Бойко зупинилася на необхідності сприяння міжнародної спільноти у забезпеченні пунктів обігріву або пунктів тимчасового перебування населення, в тому числі й збільшення мобільних пунктів обігріву у разі системного порушення централізованого опалення у громадах області.

Говорили заступники керівника ОВА також про потребу Сумщини у кваліфікованих психологах в умовах воєнного часу, як для дитячого населення, так і для військових, що повертаються з війни в родини.

Представники міжнародних організацій під час зустрічі розповідали про кількість наданої допомогти в області та наголошували, що готові допомагати області й надалі.

Співпраця і координація у цих питаннях − мають стати основними пріоритетами в роботі міжнародних організацій на Сумщині.

comments powered by HyperComments
Нагору