Місто під наглядом: на вулицях Глухова встановлять камери відеоспостереження

 Поділитися

Поділитися в

Депутати міської ради ухвалили рішення «Про внесення змін до Комплексної міської програми «Правопорядок на 2018-2022 роки»». Документ, схвалено під час засідання виконавчого комітету Глухівської міської ради 13 квітня 2020 року. Придбання та встановлення камер відеоспостереження, обслуговування системи відеоспостереження обійдеться міській скарбниці у 800 тис. грн (витрати заплановані на 2021 та 2022 рр. по 400 тисяч відповідно). Про це йдеться на сайті Глухівської міської ради.

За каденції Мішеля Терещенко колишній депутат Олександр Буйков лобіював реалізацію програми “Безпечне місто”, метою якої є посилення безпеки містян, захист важливих об’єктів міста та комунального майна, підтримка нормальної життєдіяльності міста, посилення безпеки дорожнього руху, підвищення рівня розкриття правопорушень. Депутати, опозиційні до команди промерської на той час коаліції готові були схвалити це питання за умови, що сервери будуть встановлені у міському відділі поліції. Але на такі умови можновладці категорично не погоджувалися, мотивуючи тим, що віддалений доступ ніяким чином не занизить рівень працездатності органів правопорядку, а будь-яку інформацію можна отримати за запитом. Посилалися і на проблематичність техобслуговування, мовляв воно потребує значних видатків.

Варто зазначити, що ініціатор проекту “Безпечне місто” неодноразово зловживав своєю підприємницькою перевагою. Тобто, записи з камер відооспостереження, розташованих на будівлях, де підприємець здійснює свою діяльність, неодноразово використовувались проти політичних опонентів, журналістів та пересічних громадян. Гарантій неупередженого відношення до обробки даних з відеозаписів ніхто з команди Терещенко не давав.

Саме на той час депутати зі стану опозиції, керуючись раціональністю в прийнятті рішення, не могли погодитись з витівками Буйкова-молодшого і знайти компроміс. Бо, сьогодні, в приціл його “ока” потрапить “неугодний” народний обранець, чи чиновниця, а завтра суб’єктом цькування може стати звичайна людина, яка не розділяє поглядів підприємця. 

“Сервери повинні знаходитись в руках правоохоронних органів”, – наголосив секретар Глухівської міськради Юрій Бурлака.

Система відеоспостереження – це неабиякий крок до покращення показників розкриття більшості злочинів. Саме тому «За» проголосувало 20 народних обранців.

 

comments powered by HyperComments