Міська влада має твердий намір перейменувати Києво-Московську

Новини 13:15, 24.05.2022
 Поділитися

Поділитися в

Найімовірніше, найближчим часом у Глухові замінять назву вулиці Києво – Московська – саме вона стає предметом дискусій серед містян. У публічному просторі майже з перших днів війни говорять про те, щоб викреслити цю вулицю з мапи Глухова. Після початку повномасштабного наступу росії чимала кількість містян асоціюють її винятково зі столицею окупантів, містом, звідки віддається більшість злочинних наказів.

Сьогодні, 24 травня, на апаратній нараді архітектором Олександром Хреновим був представлений попередній перелік вулиць-кандидаток на перейменування. Таких у місті за переконанням істориків  – 53. Перелік дав поштовх жвавій дискусії. Зокрема, чи справедливо попали в список вулиці, названі на честь радянських вчених, або визволителів від фашистських загарбників. Між тим, Києво-Московську головним архитектором Глухова було запропоновано перейменувати у вулицю Бориса Джонсона, британського державного діяча. Дехто з присутніх керівників озвучив варіант залишити в назві лише Києвську, без Московської.

На рахунок перейменування однієї з центральних вулиць міста суперечок не виникло, думки тут сходилися у всіх: “Однозначно!”, – наголосила голова громади.

Що ж стосується позбавлення Глухова від імперського, радянського та російського спадку то цей процесс потребує досконалого підходу та ретельного вивчення, щоб не допустити хибного трактування заслуг діячів, яким не пощастило жити не в той час.

За підсумками наради Надія Вайло підкреслила на неохідності створення робочої комісії, аби розпочати процедуру перейменування Києво-Московської вулиці. До іі складу можуть увійти не тільки представники депутатскього корпусу, чи науковці-історики. Як зазначила очільниця міста, заради неупередженості та врахування спільних інтересів, долучитися до вивчення питання можуть люди, які користуються безсумнівним авторитетом у місті:

“Треба прийняти аргументоване, колективне рішення, щоб не образити почуттів інших людей!”, – зазначила вона.

На наступній апаратній нараді планують визначитися зі складом профільної робочої групи.

 

comments powered by HyperComments
Нагору