Мішель Терещенко запрошує всіх охочих на презентацію своєї книги «Перший олігарх»

Культура | 19:13, 15.11.2018
 Поділитися

Поділитися в

У суботу, 17 листопада 2018 року о 14:00 у загальному читальному залі № 1 Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 1) відбудеться презентація книги Мішеля Терещенка «Перший олігарх», яку проведе автор.

Мішель Терещенко є прямим нащадком старовинного козацького роду Терещенків, відомих українських та європейських промисловців, фінансистів, меценатів та державних діячів, які після більшовицького перевороту 1917 року були вимушені емігрувати, залишив після себе в Україні величезну культурну спадщину.

У 2003 році Мішель вирішив повернутися на Батьківщину своїх пращурів, щоб допомогти Україні, залучаючи іноземні інвестиції й заснував декілька успішних виробничих підприємств. У березні 2015 року отримав українське громадянство в державних інтересах та у тому ж році був обраний на посаду Глухівського міського голови з 67% підтримки.

Керуючись девізом «прагненням до суспільних користей», викарбованим на родинному гербі Терещенків, три роки на цій посаді Мішель присвятив зміні існуючої системі та незважаючи на шалений спротив довів, що навіть найобкраденіше місто України може гідно існувати без корупції.

Книга «Перший олігарх» надає можливість подивитися на події кінця XIX-першої половини XXст. очима діда автора – Михайла Івановича Терещенка. У книзі описані перипетії життя цієї блискучої людини, що у 31 рік була власником одного з найбільших статків Російської Імперії, депутатом Державної думи, міністром фінансів, а після – міністром іноземним справ у Тимчасовому уряді після Лютневої революції 1917 року. Він втратив усе, вле спромігся почати своє життя з чистого аркуша і, перебуваючи в еміграції, став одним з найвпливовіших фінансистів світу. Ця книжка також про родину добродійників й меценатів, що подарували своїй країні університети і театри, картинні галереї і храми, лікарні й притулки для сиріт…