Міксери – загальний огляд

Споживач 20:55, 30.01.2023
 Поділитися

Поділитися в

Міксери – загальний огляд

Міксер – прилад, який має бути вдомау кожної домогосподарки. Існує два основні види цих побутових пристроїв – ручні та стаціонарні з чашею. Вони відрізняються ціною, вагою, зручністю, потужністю та мобільністю. Ручний міксер призначений для людей, які полюбляють пекти торти лише час від часу. Більш професійною технікою вважаються міксери з чашею, вони здатні замінити до 30 кухонних приладів.

Ручний міксер

Такі кухонні змішувачі відносяться до групи малої побутової техніки. Використовується для збивання яєчних білків, вершків та приготування фруктових коктейлів. Головною перевагою у його використанні є багатофункціональність. Це зручний прилад, який добре мати на своїй кухні. Він мобільний, легкий та може поміститися навіть у невелику шафу. Зазвичай у комплекті з ним йдуть різні типи насадок, які кріпляться до корпусу та чаші. Більшість пристроїв цього типу мають як мінімум 5-ступінчасту шкалу, а також турбо режим.

На жаль, ручні міксери мають деякі недоліки. Наприклад, готуючи велику кількість тіста, можна відчути втому в руках. Мінусом також можна вважати меншу потужність (до 400 Вт) у порівнянні зі стаціонарними моделями.

Міксер стаціонарний з чашею

Стаціонарні міксери відносять до групи спеціалізованих пристроїв. Такі моделі мають набагато складнішу конструкцію, ніж ручні. Масивна основа з чашею є робочим місцем для цього типу приладів. Вони мають потужність до 1000 Вт. Зазвичай виготовлені з металу й оснащені понад 10 режимами швидкості, чашею достатньо великої місткості: від 2 до 4,5 л.

Стаціонарний міксер підходить для збивання дріжджового тіста та рекомендований людям, які часто користуються змішувальними пристроями. Найбільший його недолік – висока ціна. Також слід зазначити, що прилад не належить до легкої кухонної техніки та займає більше місця, ніж ручні моделі.

До цієї категорії також належать планетарні міксери, які мають широкий спектр застосування та здатні замінити до 30 кухонних пристроїв. Вони обертають мішалки двома способами – навколо власної осі та навколо краю чаші. Це обладнання більш точне та швидше класичного міксера. Деякі класифікують його як багатоцільовий кухонний комбайн із планетарною системою змішування. Прилад зазвичай використовуються в ресторанному або кондитерському бізнесі.

Обладнання міксерів

Найважливішим обладнанням міксера є змішувальні насадки. Кожен пристрій цього типу має стандартний тонкий дротяний вінчик для змішування, також в комплект часто входять вінчики з широких металевих смужок.

При розбиванні грудок тіста особливо корисні характерні зігнуті кінчики, що покращують ефективність перемішування продуктів. Кінці насадок також поділяють на збивальні, гакові, гратові, змішувальні. Першим з них можуть бути збиті вершки та білки, для тіста густої консистенції використовуються насадки у вигляді спіральних гачків, завдяки яким не доводиться замішувати тісто руками. Для замішування звичайного тіста використовують тістозамішувальні насадки.

Деякі моделі ручних міксерів можуть бути обладнані глечиком, що прилягає до корпусу, який функціонує подібно до чаші блендера. В комплекті до них часто йдуть змішувальні насадки з ножем. Власне, кожна з них рано чи пізно стане у нагоді, тож чим їх більше тим краще.

comments powered by HyperComments
Нагору