Меблі для класу – як вибрати?
Поділитися в
Копіювати посилання

У багатьох дорослих спогади про шкільний час не з найкращих, а дехто взагалі асоціює цей період із тюремним терміном. Як зробити, щоб у власних дітей відчуття були найкращими? Почати потрібно з атмосфери класу, його меблів, наскільки вони будуть зручними та привабливими, адже від початку вони створюють настрій. Дізнаємося, які вибрати шафи, стінки, дошки, парти в школу, щоб дитина поглинала знання без негативних емоцій.
Матеріали
Загальна вимога абсолютно для всіх шкільних меблів – вони мають складатися з нешкідливих, зносостійких матеріалів. У складі не повинно бути токсичних, летких речовин. Краї мають бути приховані окантовками, кромкою або обробленими спеціальними складами. Під час купівлі краще поцікавитися у продавця про наявність сертифіката якості.
Конструкція
Одна з головних вимог, що висуваються до меблювання. Кожен комплект меблів має повністю відповідати віку й зросту школяра, бути орієнтованим на формування постави, гостроту зору. Звичайно, при цьому всьому не потрібно забувати про комфорт.
Параметри
Висота, нахил, розмір стільниці парти в школу відіграє не меншу роль. Залежно від віку ширина її може бути 1-1,2 см, глибина 0,5-0,7 см. Для різних типів занять потрібно змінювати кут нахилу: 0-5 для творчих занять, 10-15 – письма і до 30 градусів під час читання. Висота – пропорційна зросту та висоті стільця. Так, наприклад, для першокласника пропорції висоти сидіння і стільниці будуть 50/30 см, школяра 11-12 років – 60/40 см, а старшокласника – 70/47 см.
Дизайн
Звісно, все продумується так, щоб учня нічого не відвертало увагу від занять, але надмірно суворе оформлення, грубі меблі також матимуть негативний ефект. Навіть колір відіграє не малу роль. Бляклі, неприємні тони діють на дитячу психіку гнітюче, тоді як м’які, часом навіть яскраві докорінно змінюють настрій. Не обов’язково «вмикати» веселку в класі, деколи достатньо, аби парти в школі мали барвисту окрайку, а металеві елементи пофарбовані не в сірий, чорний або сумно зелений колір.
Додаткові меблі
Крім «робочого» місця у вигляді парти зі стільцем у класі знадобиться встановити шафу. Це може бути класична стінка або мобільний стелаж. Можна вибрати невелику шафу для речей, одягу та інших предметів, а стелаж використовувати для книг, посібників, виробів від занять творчістю. Він має бути зручним для використання, а полиці доступними для дітей, щоб вони могли легко дістати потрібні предмети. Звичайно, конструкцію і фасади бажано вибирати цікавими.
Декор
Так, декоративні елементи важливі. Їхня присутність «розряджає» часом зайву суворість закладу, до того ж хто сказав, що декор не може навчати? Різні таблиці, виконане на стінах зображення, наприклад, сонячної системи. Великий годинник, незвичайне панно, колаж або фігурні полиці зроблять приміщення «живим» й стильним.
Висновок
Як видно, достатньо лише трохи докласти зусиль, правильно підібрати робоче місце, оформити клас, і дитина вже з іншим настроєм вирушатиме до школи.
За матеріалами сайту: Новий стиль