Маріанну Васильєву відсторонили від посади заступника мера Глухова на час службової перевірки

Влада, Політика | 21:15, 13.03.2019
 Поділитися

Поділитися в

Мер Глухова Мішель Терещенко відсторонив від посади свого заступника Маріанну Васильєву на час службової перевірки. Відповідне розпорядження вже з’явилося на сайті Глухівської міськради, з якого випливає, що причиною відсторонення стало “перевищення заступником міського голови Васильєвою М.І. своїх повноважень”.

Ініціаторами, вплинувшими на рішення міського голови, стали депутат Сумської облради Андрій Божок та секретар Глухівської міськради Олена Демішева. Згідно з текстом розпорядження, їх звернення та службова записка стосуються публічних висловлювань Маріанни Васильєвої перед працівниками Глухівської ЦРЛ 28 лютого поточного року.

Розглянувши звернення депутата Сумської обласної ради Божка А.В. від 04.03.2019 № 11 та службову записку секретаря міської ради Демішевої О.М. щодо публічних висловлювань та дій заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Васильєвої М.І. перед працівниками Глухівської ЦРЛ, які мали місце 28.02.2019 та стосуються медичної реформи, проблематики перетворення лікарні у некомерційне комунальне підприємство «Глухівська  міська  лікарня», детально проаналізувавши та вивчивши зміст таких заяв, що були поширені у місцевих засобах масової інформації у вигляді відео сюжету, які містять ознаки перевищення заступником міського голови Васильєвою М.І. своїх повноважень, чим заподіяно значну моральну шкоду авторитету органів місцевого самоврядування, посадових осіб Глухівської міської ради, т.в.о. керівника Глухівської ЦРЛ, якого вона публічно звинуватила у незаконності обіймання посади та поставила під сумнів моральні якості та професійний рівень посадових осіб міської ради, явне виокремлювання Васильєвою М.І. у своїх заявах певних політичних партій та деяких депутатів міської ради, враховуючи значний суспільний резонанс особливо в частині заяви Васильєвої М.І. про те, що незабаром всі працівники Глухівської ЦРЛ залишаться без роботи”, – йдеться в документі.

Сама ж Маріанна Васильєва так прокоментувала ситуацію:

“Поки була на заході, мене відсторонили від посади з 15 березня. Розмови були давно і погрози з боку Руслана Володимировича Павленко лунали ще на тому тижні, мовляв плутаюся під ногами. Це стосується проведення конкурсу на посаду головного лікаря Глухівської ЦРЛ. У розпорядженні йдеться про те,що нібито я заподіяла значну моральну шкоду авторитету працівникам органів місцевого самоврядування і тому з 15 березня – по 15 травня я перебуваю на робочому місці, але обмежена в повноваженнях, тобто залишаюся на посаді заступника міського голови, але не маю права публічно виступати, не маю право підписувати документи та повинна постійно знаходитися в приміщенні Глухівської міської ради. Про підготовку такого розпорядження знала вже давно,бо не погодилася на пропозиції Павленка та Демішевої… “

Що стосується невдалої зустрічі з медперсоналом, то посадовиця вбачає в цьому політичний мотив з боку Руслана Павленка та в.о. головного лікаря Анатолія Кіяшко:

“Чому так довго комісія буде проводити службову перевірку? Думаю, для того, щоб Руслану Володимировичу стати начальником УПСЗН, Анатолію Івановичу – головним лікарем. Тут є момент і політичний. У розпорядженні мера все написано. Щодо ситуації в лікарні 28 лютого,то попередньо з Анатолієм Івановичем в телефонному режимі ми узгодили зустріч. Він сказав, що з години до двох приїде обласний спеціаліст читати лекцію. Спочатку нас запрошували на 8 ранку, на планерку. Але, я вважаю, це неправильним, бо вранку великий потік хворих, обхід. А нам потрібно спокійно поговорити. Безумовно, треба перетворювати лікарню в комунальне некомерційне підприємство,бо цього вимагає медична реформа . Які наслідки будуть після цієї реформи-покаже час…Але,на жаль, поспілкуватися не вийшло. Призначили б нам інший час – ми б прийшли обов’язково. Всі втомилися від сварок,і мені дуже хотілося конструктивного діалогу між усіма учасниками.”

Зі слів посадовиці, в.о. головлікаря Анатолій Кияшко призначив зустріч, але дозволити виступити перед медперсоналом заборонив, мотивуючи дії ініціаторів зустрічі “порушенням чинного законодавства”.

Багато працівників приносили особисті вибачення Маріанні Васильєвій за те, що не залишились на запланований захід:

“Люди мені говорили, що якщо ми підемо на зустріч з вами, то будемо звільнені. У людей сім’ї, які потрібно годувати. Я їх прекрасно розумію.В наш непростий час дуже важко бути принциповим і говорити правду…Але ніколи не могла подумати,що Анатолій Іванович буде виштовхувати мене с зали … Я ні в якому разі не хотіла образити працівників лікарні. Я дійсно хочу,щоб в місті функціонувала повноцінно ЦРЛ.Свого часу, я вже пережила вказівки в.о. міського голови Олени Демішевої щодо скорочення технічного персоналу,стоматологів, ліфтерів… Я хотіла, щоб ми нарешті сіли за стіл перемовин разом з Юрієм Олександровичем, Анатолієм Івановичем і прийшли до консенсусу. Не раз було сказано, мовляв не приходите в лікарню. Ми прийшли, але сталося те, що сталося. Якщо говорити про моє відсторонення , то я не маю права відступати – через звільнення вже проходила. На лікарняний не збираюся. Дуже прикро, що наше місто не розвивається,а руйнується…”

Рік тому заступницю звільняли за “прогул”, але за рішенням Сумського окружного адміністративного суду Маріанна Васильєва була в поновлена ​​на посаді.

comments powered by HyperComments