Мер Глухова звільнив начальника відділу освіти Людмилу Васянович. Хто наступний?

Влада, Політика | 12:08, 14.05.2019
 Поділитися

Поділитися в

Ще з середини минулого тижня по місту стали розповзатися чутки про прийдешні звільнення директорів шкіл і начальника відділу освіти Глухівської міськради. Фарби згущалися все новими пікантними подробицями навколо предмету розмови. Словесні баталії про кадрові перестановки поступово посилювалися, і вже в перший день поточного тижня чутки підтвердилися фактами – Васянович звільнили!

Відповідне розпорядження віддав мер Глухова Мішель Терещенко. Підстава – невідповідність займаній посаді. Новину про звільнення підтверджує Людмила Васянович

“Учора я отримала о 16.10 лист, підписанний міським головою, що прийнято рішення мене звільнити за п.2. ст.40 кодексу закону про працю за невідповідність займаній посаді, і пропонують мені переведення на вакантні посади – спеціаліста у фінансове управління і ЦНАП, хоча я вчитель. Я, відповідно написала, що у звязку з тим, що рішення прийняте немотивоване, я на цей час відмовляюсь. У мене щорічна оцінка добра, грамота до 8 березня за високий професіоналізм, на мене накладались свого часу частково обов`язки заступника міського голови замість Маріанни Іванівни. На мене нема ніякої догани, і тут мене відстороняють за невідповідність займаній посаді. Звісно, я буду подавати позов.

Друге, у чому мене звинувачують – це те, що я не розробила положення про конкурс на посаду директорів закладів загальної і середньої освіт і не збираюсь розроблять. В поясненні я написала, що ініціатором конкурсу за законом є засновник, тобто Глухівська міська рада в особі міського голови. Ніхто не ініціював конкурс, а я не можу перетягувати на себе функції засновника. “

Першою про звільнення очільниці відділу освіти повідомила на своїй сторінці в фейсбук заступник міського голови Маріанна Васильєва

“Сьогодні, після того як Васянович Л.Г., начальник відділу освіти Глухівської міської ради, відмовилась звільняти депутатів-директорів шкіл №2 Рябуху А.П., №4 Гурець Е.А, №5 Попову С.В.,отримала лист про прийняте рішення міського голови щодо її невідповідності займаній посаді…”

За словами Маріанни Іванівни, начальницю відділу освіти звільняють через її відмови усунути від займаних посад директорів ЗОШ №2, 4, 5. Також, посадовиця написала про наступні кроки, які зробить чинна влада, а саме про ракіровки в сфері освіти з подальшою розстановкою “зручних”людей з близького оточення на ключових постах.

“Наступним кроком “фантастичної команди” буде призначення особи з близького оточення т. в. обов’язки начальника відділу освіти для того, щоб все ж таки директорів звільнили. Такого беззаконня в нашому місті ще ніколи не було!!!!”

Приводом для подібних міркувань є цілком об’єктивні причини, аргументами якої є недавні перестановки на місцях – посади начальника УСЗН, начальника водоканалу, головлікаря займають лояльні до чинної влади люди. Лобіювати свої інтереси довелося з боєм, якщо згадати про те, в який напруженій обстановці проходили конкурси на вакантні місця. Винятком є ​​тільки посада начальника водоканалу – там “без шуму і пилу” затвердили товариша чоловіка секретаря Глухівського міськради Сергія Рака.

Забігаючи наперед Маріанна Васильєва анонсувала і своє майбутнє звільнення під тим же приводом, що і у Людмили Васянович – невідповідність займаній посаді:

“І до речі, дякую вам за те, що і мене 17 травня буде звільнено за цією ж статтею тільки рішенням виконавчого комітету…”

“Неугодна” Васянович, або “не винуваті ми, так Міністерство наказало” – версія секретаря міськради Олени Демішевої

З іншого ракурсу на звільнення очільниці відділу освіти дивиться секретар Глухівської міськради Олена Демишева. З якого? Вона не спростовує, і не стверджує, але все-таки підтверджує звільнення Людмили Васянович. За словами Олени Миколаївни, Васянович звільняють за наказом Міністерства освіти. А ще тому, що вона завдала шкоди бюджету міста в розмірі 50 тис. грн.

“Не знаю чому саме Маріанна написала саме таку причину звільнення, бо Васянович було звільнено по пам’яті не скажу як стаття називається, але за те, що вона не виконує і не збирається виконувати накази Міністерства освіти. А міський голова відповідає особисто за делеговані повноваження (ті, що йдуть від Міністерства). Під час виборів, ОВК пошкодила комунальне майно (фізичне зношення, не навмисне). По законодавству вони повинні відшкодувати. Але Васянович не вжила жодних заходів, щоб вчасно відшкодувати ці збитки. Ми про це дізналися вже після закриття рахунків ОВК. Крім того (поки виясняємо обставини) освіта не правильно (занизила) суму відшкодування комунальних послуг для ОВК, чим сумарно по двух позиціям завдано шкоди бюджету міста десь на 50 тис. грн.”

Однак, ствердження Олени Демішевої з приводу нанесених збитків бюджету міста Людмила Васянович називає безпідставними обвинуваченнями

“ОВК працювало на президенських виборах на Путивльській, 1 – це еколого-натуралістичний відділ МЦПО. Ми заключали з ними договір, що по закону покладено про відшкодування комунальних послуг за воду, за світло і за тепло – тим, чим вони користувались. Ми виставили рахунки по лічильникам. Ми домовлялись, що при можливості вони дадуть частину грошей зверху комунальних послуг, як для зміцнення матерільно-технічної бази. Так як бухгалтера їхні не знали правильну процедуру, казначейство сказало, що таких повноважень від ОВК, окрім комунальних послуг, у нас нема. Тому збитки, які рахуються у 50 тис. безпідставні. Комунальні послуги вони заплатили. І ви можете зайти на Путивльську, 1 і впевнитися у цьому. Тим паче, все життя – це їхня юридична адреса на виборах, там знаходиться ОВК і оплачуються тільки комунальні послуги. Вони оплачені на рахунках міського центру позашкільної освіти. Бухгалтерія відділу освіту перераховує гроші, тому що у них немає своєї бухгалтерії.”

На питання “Чи спростовуєте ствердження, що Васянович звільняють з тієї причини, що вона відмовляється звільняти директорів школи 2, 4, 5? І чи будуть звільняти Рябуху, Гурець та Попову? Якщо так, то з яких причин?”, Олена Демішева відповідає:

Цього мені не відомо. Відомо тільки, що були претензії (скарга) у Кіяшко стосовно неадекватної поведінки директора другої школи. Про 4 та 5 школу взагалі нічого.

Проте, Людмила Григорівна наголошує, що приводом для її звільнення якраз стала відмова звільняти директорів

“Після подій 9 квітня 19 року, коли проводилась віче-акція проти призначення Кіяшко деякі директори шкіл активно виступали проти Руслана Володимировича Павленко. Діюча влада вважає, що директори шкіл проявили себе аморально. Я не побачила в їхніх висловлюваннях аморальної поведінки. 

Ніяких заяв, звернень,  скарг про аморальну поведінку директорів шкіл до відділу освіти, і до мнне, як начальника відділу освіти не надходило. Я не була безпосереднім учасником подій, а вони вважають, що на підставі слів Кіяшко я повинна звільнити Аллу Петрівну за аморальну поведінку. Всі заяви, скарги, які офіційно надходять до відділу освіти ми обов`язково реєструємо і перевіряємо, тобто встановлюємо факт і надаємо відповідь.

Як тільки “погана поведінка” начальників отримує суспільний резонанс, система викреслює вчора ще цілком придатних співробітників зі штату. Щоправда, суспільного резонансу, пов’язаного із “поганою поведінкою” Людмили Григорівни не було, але привід для звільнення знайшли.

Хто ж надалі буде виконувати обов`язки начальника відділу освіти? Головний спеціаліст, або на це місце без конкурсу призначать “свою” людину? Час покаже…

Нагадуємо, Людмила Васянович займала посаду начальника відділу освіти Глухівської міської ради з 27 листопада 2013 року.

comments powered by HyperComments