Що краще обрати при головному болю – ібупрофен чи парацетамол?

Здоров`я, Медицина 18:15, 19.01.2022
 Поділитися

Поділитися в

За різними даними, кожна десята людина страждає від головного болю у будь-який момент часу. Не дивно, що такі безрецептурні препарати, як парацетамол та ібупрофен, є одними із основних знеболювальних у аптечках більшості українців. До речі, опис цих та інших лікарських засобів можна легко знайти на https://compendium.com.ua. Давайте детально розберемо, які саме відмінності між цими двома популярними засобами і чи є один ефективніший за інший?

Парацетамол проти ібупрофена

Популярні в Україні парацетамол та ібупрофен 400 використовуються для лікування легкого та помірного болю, включаючи головні болі та мігрені, болі в спині, менструальні болі та артрит. Ці засоби також використовують для зниження високої температури при лихоманці, зменшення запалення у короткостроковій перспективі, якщо приймати їх за призначенням. Парацетамол та ібупрофен відносяться до різних класів знеболювальних та метаболізуються у різних органах тіла. Парацетамол діє аналогічно ібупрофену, блокуючи вироблення в організмі простагландинів та ферментів ЦОГ – хімічних речовин, що викликають біль, запалення та лихоманку. Однак на відміну від ібупрофену, який здебільшого метаболізується у нирках, парацетамол переробляється у печінці.

Основні відмінності

Ще одна відмінність у тому, що ібупрофен класифікується як нестероїдний протизапальний препарат (НПЗП), а парацетамол (ацетамінофен) відноситься до анальгетиків. Якщо головний біль слабко виражений, то в даному випадку підійде парацетамол, якщо біль сильніший, або це напад мігрені, то краще віддати перевагу ібупрофену. Увага, парацетамол можна приймати до 4 разів на добу через кожні 4-6 годин. Ібупрофен (у дозуванні 400 мг) – кожні 6-8 годин, але не більше 3 разів на добу. Ібупрофен діє швидше (вже через 15 хв.) та довше (до 6 годин) та володіє протизапальними властивостями. У парацетамола відсутній протизапальний ефект, у зв’язку з чим він менш придатний для ситуацій, коли причиною головного болю є запальні процеси в організмі або тілесні ушкодження. Але у цього засобу менше побічних ефектів.

Поради, як правильно обрати знеболювальне

  • Незважаючи на те, що парацетамол і ібупрофен – без рецептурні препарати, вони все ж таки можуть мати побічні ефекти та не всім підходять. Краще все ж таки проконсультуватися зі своїм лікарем.
  • Починаючи лікування будь-яким болезаспокійливим, обов’язково поцікавтеся у лікаря, що треба робити, якщо ліки не працюють, як довго ви повинні їх приймати.
  • Оскільки парацетамол та ібупрофен діють по-різному, їх можна використовувати одночасно для лікування болю, який не усувається жодним із препаратів окремо. Ваш лікар загальної практики та фармацевт можуть допомогти вам у цьому.
  • Якщо у вас проблеми з печінкою, від застосування парацетамола краще відмовитись.

Не займайтесь самолікуванням

Важливо знати, що і парацетамол, і ібупрофен забезпечують лише короткочасне полегшення від болю. Фармацевти радять уважно вивчати інструкції з використання цих лікарських засобів, звертатися за консультацією до вашого сімейного лікаря, перш ніж приймати будь-які нові ліки, або біль не проходить тривалий час. Бережіть себе та своє здоров’я! Ведіть активний спосіб життя, правильно харчуйтеся – не захоплюйтеся солодким та смаженим, віддавайте перевагу свіжим овочам, продуктам багатим на білок та складні вуглеводи.

comments powered by HyperComments
Нагору