Глухівським ФОПам по 8 тисяч: Зеленський анонсував закон для підтримки бізнесу під час карантину

Суспільство | 16:21, 24.11.2020
 Поділитися

Поділитися в

Президент України заявив, що найближчим часом до Верховної Ради подадуть законопроекти щодо заходів для економічної підтримки громадян та бізнесу у зв’язку з карантинними обмеженнями.

Як повідомляє Офіс президента, про це Володимир Зеленський сказав у своєму черговому влозі.

Зокрема законодавчі ініціативи передбачають що матеріальну допомогу в розмірі 8 тисяч гривень фізичним особам-підприємцям та найманим працівникам, чия сфера діяльності потрапляє під закриття через карантин.

Згідно з розрахунками, понад мільйон громадян України зможуть отримати допомогу за цією програмою, а її загальний обсяг становитиме майже 10 мільярдів гривень. Окрім цього, суб’єкти господарювання одержать одноразову матеріальну допомогу для збереження робочих місць.

«Це буде сума, пропорційна часу так званого простою, у розмірі до 8 тисяч гривень на одного працівника», – цитує Офіс Президента Володимира Зеленського.

Зазначено також, що підприємства, робота яких припиняється через карантинні обмеження, отримають компенсацію витрат на сплату єдиного соціального внеску за найманих працівників. За словами Глави держави, це – майже 1,5 мільярда гривень для близько 120 тисяч юридичних осіб.

Якщо через посилення карантину ваша діяльність забороняється, ви отримаєте компенсацію на сплату ЄСВ за своїх найманих працівників”, – додав Зеленський.

Також передбачено податкові канікули: при посиленні обмежувальних заходів 200 тисяч ФОПів 1-ї групи будуть звільнені від сплати всіх податків і зборів, включно з ЄСВ.

 

Президент також зазначив, що відновлюється дія програм підтримки бізнесу, які успішно працювали під час карантину навесні. Зокрема йдеться про матеріальну допомогу ФОПам, які мають дітей до 10 років.

Президент зауважив, що малий і середній бізнес уже отримали понад 13 мільярдів гривень за програмою «Доступні кредити 5-7-9%». Він додав, що ця програма продовжиться та розширить свої можливості в цьому та наступному році.

«Ми дуже сподіваємось на підтримку Верховною Радою всіх вищезазначених важливих кроків», – наголосив Президент і “закликав громадян підтримувати улюблені кафе та ресторани, замовляючи у них доставку їжі“.

«Розкажіть у соціальних мережах про місця, де вам завжди смачно й де можна замовити доставку, підтримавши їх таким чином. І сьогодні, і на вихідних», – зазначив Зеленський.

comments powered by HyperComments