Художественная ковка

Глухівський відділ Сумського лабораторного центру нагадує: “Дифтерія! Ціна питання – людське життя!”

 Поділитися

Поділитися в

В умовах збільшення кількості хворих на дифтерію в Україні Глухівський відділ Сумського лабораторного центру МОЗ України нагадує:

Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, яке характеризується місцевим запаленням (переважно ротоглотки) та явищами загальної інтоксикації з ураженням серцево-судинної та нервової систем. Збудником є дифтерійна паличка, яка стійка до дії різних чинників, у зовнішньому середовищі може зберігатися до 15 діб.

Інкубаційний період захворювання – від 3 до 10 днів. Джерело інфекції – хвора людина або носій. Дифтерія – вакцинокерована інфекція. Хворіють на дифтерію не щеплені або невірно щеплені особи.

Захворювання на дифтерію може мати наступні прояви:

 •  біль у горлі,
  підвищена температура, лихоманка,
  набряк слизової оболонки ротоглотки,
  наліт на мигдалинах сірого кольору, осиплість голосу,
  набряк шиї,
  збільшення шийних, підщелепних лімфатичних вузлів.

Дифтерійний токсин потрапляє у кров. Практично всі органи чутливі до дії токсину, але найбільш вразливими є серце, нирки, наднирники, нервова система. Ускладнення від дифтерії можуть включати:

 • блокування дихальних шляхів,
  інфекційно-токсичний шок,
  пошкодження серцевого м`яза (міокардит),
  ураження нервової системи,
  нефрозонефрит,
  легеневу інфекцію (дихальну недостатність або пневмонію).

Дифтерія дуже небезпечна для життя! Вона небезпечна тим, що без негайного введення сироватки близько 50% хворих можуть померти, навіть з сироваткою залишається ризик смерті до 20%.

Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень – вакцинація дітей, згідно з календарем профілактичних щеплень, і ревакцинація дорослих (кожні 10 років). Щеплення проводяться у кабінетах щеплень закладів первинної медико – санітарної допомоги безкоштовно.

Завідуюча Глухівського відділу Сумського лабораторного центру МОЗ України Марина Матвієнко

comments powered by HyperComments