Глухівський РЕМ уже напрацьовує новий графік для громади, який буде максимально однаковим для всіх (якщо не буде аварій)

Влада, Енергетика 20:02, 8.12.2022
 Поділитися

Поділитися в

Про це йдеться на сторнці Глухівської міськради у Фейсбук.
Ми – невелика громада з міста і навколишніх сіл, де 80% живуть у приватних будинках з повними погребами картоплі і консервації. Жителі багатоповерхівок, яким прийдеться найсутужніше через можливі блекаути, у більшості мають родичів і друзів у будинках, тому пережити зиму нам всім набагато легше, ніж жителям мегаполісів.
НЕ ПАНІКУЄМО. Так, можливі багатогодинні (у кращому випадку!) відключення світла, води, газу і опалення.
Це не вирок! Це означає одне: кожній родині постійно треба мати запас води, їжі, ліків, дитячого харчування, заряджених павербанків. Продуктами запасайтесь тими, які зберігаються без холодильника.
У кого є можливість прийняти близьких у будинок з автономним опаленням, навіть на вихідні, – постійно говоріть про це з ними.
Тримайте на контролі старих, самотніх, хворих людей, сім’ї з дітьми. У разі проблем повідомляйте головам будинкових і вуличних комітетів, старостам, у міську раду.
ПУНКТИ НЕЗЛАМНОСТІ функціонуватимуть цілодобово і безкоштовно. Міською радою замовлені три комплекси Старлінків для забезпечення інтернет зв’язку.
У центрі Глухова у разі критичної відсутності електроенергії буде розгорнутий мобільний пункт ДСНС, за потреби запущена польова кухня.
Готові відкрити 3-4 додаткові стаціонарні точки зарядки телефонів на базі комунальних підприємств та закладів культури.
Є комунікація і порозуміння з керівниками різних підприємств і закладів, підприємцями, агротовариствами, фермерами: дякую за підтверджену готовність допомагати у разі потреби генераторами, пальним, грошима, продуктами, технікою.
Знаємо, що всі жителі громади і власники магазинів, у кого працюватимуть генератори, не відмовлять сусідам підзарядитись. Таких приватних міні – пунктів незламності за скромними підрахунками може бути до сотні. Це теж ресурс, і нехтувати ним не варто.
Деякі жителі багатоповерхових будинків планують придбання власних генераторів. Для ОСББ міська рада готова компенсувати частину за програмою підтримки.
Хліб пектиметься.
Вода у систему постачатиметься, закуплені генератори працюють. Треба буде з озер і річок брати – знезаражуватимемо таблетками. Але маємо план Б: у місті у приватних садибах є мінімум 50 свердловин, тому у разі надзвичайної ситуації логічніше організувати мобільні бригади з генераторами.
comments powered by HyperComments
Нагору