Глухівського студента за погрозу вбивства примусово госпіталізують до психлікарні

Суд | 12:18, 4.03.2021
 Поділитися

Поділитися в

До Глухівського міськрайонного суду Сумської області надійшло клопотання дізнавача інспектора СД Глухівського ВП ГУНП в Сумській області, погоджене прокурором Глухівського відділу Шосткинської місцевої прокуратури Ковальовою О.В. про застосування примусових заходів медичного характеру у відношенні юнака у вигляді госпіталізації його до психіатричної лікарні зі звичайним наглядом.

Клопотання мотивується тим, що він вчинив суспільно-небезпечні діяння, що підпадають під ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 129 КК України (погроза вбивства) за наступних обставин.

Так, 10 вересня 2020 року близько 07 год. 30 хв. обвинувачений, знаходячись в коридорі гуртожитку ДНЗ «Глухівське вище професійне училище», розташованого по вул. Есманський Шлях, 17А, в м. Глухові Сумської області, в ході конфлікту із потерпілим , який виник на грунті раптово виниклих неприязних відносин, підійшов впритул до останнього та тримаючи в правій руці ніж-метелик (балісонг) почав ним розмахувати та робити цілеспрямовані рухи в напрямку живота студента, висловлюючи при цьому погрози здійснити над ним фізичну розправу, тобто погрожував вбивством, чим викликав у потерпілого сприйняття даних дій, як реальної загрози своєму життю.

Подібна ситуація склалася 29 вересня 2020 року близько 20 год. 30 хв., юнак, перебуваючи біля стадіону «Дружба», що розташований по вул. Терещенків,32, в м. Глухові Сумської області, в ході конфлікту, тримаючи в правій руці розкладний ніж, почав ним розмахувати та робити цілеспрямовані рухи в напрямку тулуба та обличчя, висловлюючи при цьому погрози здійснити над ним фізичну розправу.

Допитаний в судовому засіданні студент свою вину визнав частково, не заперечував факту погроз на адресу потерпілого із застосуванням ножа, але при цьому пояснив, що 10.09.202 року в обідній час в приміщенні гуртожитку, під час виниклого конфлікту із потерпілим , той першим почав йому погрожувати кухонним ножем. Тому він вимушений був захищатись від дій “нападника” за допомогою свого ножа. А 29.09.2020 року у вечірній час, коли він із знайомими відпочивав біля міського стадіону, де вони вживали спиртні напої, то хтось несподівано наніс йому удар спочатку кулаком в обличчя, а потім палкою по спині. Через це він вихопив ножа і для самозахисту почав ним махати перед собою. Нікому не погрожував, під час цих дій він нікого вбивати не хотів, а тому просить призначити йому амбулаторне лікування.

Однак із висновку комплексної психолого-психіатричної експертизи від 19.11.2020 року № 307 вбачається, що на момент вчинення інкримінованих діянь та на даний час останній виявляє ознаки несоціалізованого розладу поведінки, стан декомпенсації, не може усвідомлювати свої дії та керувати ними. За своїм психічним станом потребує застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричної лікарні із звичайним наглядом.

comments powered by HyperComments