Глухівська студентка з підозрою на кір проходила практику в дитячому садочку

Медицина, Обережно! 14:39, 27.02.2019
 Поділитися

Поділитися в

У дитсадку «Зірочка» в авральному порядку провели вакцинацію всім працівникам і не щепленим дітям. Рідні і близькі співробітників, батьки вихованців занепокоєні, чи не заразився ще хтось, і з нетерпінням чекають висновків лабораторії. Втім, попри всі хвилювання, глухівчани не побігли масово вакцинуватись від кору, хоча про епідемію цієї хвороби в Україні щовечора говорять у новинах – статистика страшна.
Висип та температура до 39 уклали на лікарняне ліжко студентку ГНПУ на минулому тижні. Лікар-інфекціоніст Ірина Горбасьова підтверджує, що попередньо поставила діагноз кір.
25 лютого ми відправили аналізи в Суми, чекаємо результатів. Кров потрібно брати в певні терміни, інакше не встигають виробитися імуноглобуліни, які відповідають за гостру фазу. Зараз стан пацієнтки покращився, дівчина свого часу була щеплена, тому хвороба протікає легше”, – говорить вона.
Студентка родом з Чернігівської області, імовірно, підхопила інфекцію від молодшого брата. Вона проходила практику в «Зірочці», тож тепер під загрозою – діти (в першу чергу не щеплені раніше), вихователі та батьки, з якими контактувала дівчина.
Усім двадцяти шести працівникам нашого закладу 21-22 лютого зробили вакцинацію. Серед дітей виявилося тільки троє не щеплених. Двох вакцинували. А батьки ще однієї не погодилися на процедуру”, – коментує завідувач «Зірочки» Лариса Шпетна.
Через часті відмови вакцинувати малечу зараз школу і садок відвідує багато дітей без імунітету. Хоча за документами деякі і щеплені, батьки не приховують, що просто купляли відмітки про прививку. Як відомо, в деяких регіонах, де кір наразі вирує, таким дітям строго заборонено бути в садочках, щоб не наражатись на небезпеку. У Глухові все не так категорично.
Ми не можемо прийняти без основних щеплень лише тих дітей, які вперше йдуть до дитячих садочків. Усіх інших не маємо права не допускати до занять“, – коментує начальник міського відділу освіти Людмила Васянович.
Офіційно в Глухові до цього не було випадків кору. Але не все так безхмарно. Як виявилося, з початку року два випадки поповнили статистику в інших містах.
“Захворіли студент ППК ГНПУ, який зараз лікується вдома в Кролевці, та студентка ГАТІ СНАУ родом із Шостки. Тож глухівчанам не варто заспокоюватись. Цього року на Сумщині уже є 76 хворих, з них 22 дитини. Найбільше – в обласному центрі, Білопіллі та сусідній Шостці”, – розповіла завідувач Глухівським відділом Сумського лабораторного центру Марина Матвієнко.

Джерело : “Сумські дебати” з посиланням на “Неделя”

comments powered by HyperComments
Нагору