Глухівчанка майже за 7 000 гривень купила “собаку у мішку”

Кримінал, шахраї | 15:51, 6.05.2019
 Поділитися

Поділитися в

До Глухівського відділу поліції з заявою про шахрайство звернулась 19-річна дівчина. Вона розповіла, що на одному із сайтів в Інтернеті натрапила на оголошення про продаж собаки. Тварина їй сподобалась, і вона вирішила купити пса. До того ж, її привабила й низька ціна, а тому вона одразу зв’язалась з продавцем.

Домовившись про всі деталі угоди, заявниця без вагань перерахувала задаток за тварину – 6900 гривень. Про те, що її одурили. дівчина зрозуміла не одразу, бо «продавець» ще близько тижня вигадував різні причини затримки товару. А потім взагалі обірвав зв‘язок. Не додзвонившись до нього в черговий раз і так і не дочекавшись своєї покупки, дівчина змушена була шукати допомоги у працівників поліції.

Наразі за фактом слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 кримінального кодексу України (Шахрайство), в рамках якого розшукують аферистів та з‘ясовують їх місцеперебування.

«Ми вкотре звертаємось до громадян з попередженням бути обережними та обачними при купівлі товару через Інтернет, – коментує ситуацію Олексій Борковець, т.в.о начальника Глухівського відділу поліції. – Пам’ятайте, що у Всесвітній мережі часто-густо можна зустріти оголошення про продаж товару, якого насправді не існує. Це шахрайські схеми, і розраховані вони саме на передоплату за замовлення. Вирахувати такі оголошення можна за кількома ознаками: надзвичайно низька ціна, продавець наполягає на повній або частковій передоплаті, мотивуючи це або наявністю інших покупців або необхідністю терміново отримати гроші, аргументуючи це знову ж таки вигаданими причинами на кшталт операції комусь з членів родини тощо».

Тож, аби не потрапити в тенета шахраїв, громадянам слід відразу оговорювати придбання товару за послугою «накладний платіж», і проводити оплату не за номером декларації, а за самим фактом отримання замовлення. Добросовісні продавці, як правило, погоджуються на такі умови, оскільки вони й самі зацікавлені реалізувати товар і отримати гроші. Нехай така покупка буде трохи дорожча, але вона гарантовано дійде до покупця, і він зможе ще до оплати товару перевірити вміст посилки та технічний стан своєї покупки, – повідомляють на сайті Глухівського відділу поліції

Фото ілюстративне

comments powered by HyperComments