Фольклорний колектив з Глухівщини відзначив 50-річний ювілей

Вітання | 18:25, 18.02.2020
 Поділитися

Поділитися в

14 лютого задушевна пісня зібрала велику творчу родину в селі Некрасове з нагоди знакової події в житті Глухівського району – 50-річного ювілею з часу заснування та 30-річчя з дня присвоєння звання «народний аматорський» фольклорному колективу «Червона калина» Некрасівського сільського будинку культури.

Слова привітання і подяки за багаторічну сумлінну працю звучали від тимчасово виконуючого обов’язки голови Глухівської районної державної адміністрації Володимира Картавого та голови Глухівської районної ради Олексія Ткаченка, які нагородили грамотами учасників колективу, а також вручили пам’ятні подарунки.

До слів вітання приєднався виконуючий обов’язки завідувача сектору культури, молоді і спорту райдержадміністрації Андрій Дарченко, який з нагоди ювілею відзначив грамотами учасників ансамблю.

Слова щирої вдячності линули від депутатів районної ради Тетяни Савенко та Володимира Соломенного, колишнього начальника відділу культури Анатолія Слыпушка та Семенівського сільського голови Надії Кебець.

Ювілей «Червоної калини» пройшов з великим успіхом. Програма концерту була представлена мистецькими здобутками останніх років, веселими  і запальними народними піснями, місцевим фольклором, цікавим обрядовим дійством. Чудовим доповненням свята стали музичні вітання від родини Дзекелевих та аматорів сцени районного будинку культури.

Довідково

Ансамбль „Червона калина” створений у 1970 році. Організатором і першим його керівником була Г.Й.Картишова. Справжнє визнання прийшло в 1990 році, коли колективу було присвоєно почесне звання „самодіяльний народний”. Керівником фольклорного колективу багато років був Віктор Гаркавий.  З 2016 року  керував колективом молодий, енергійний та талановитий Ігор Шкурін. Аматорський фольклорний колектив „Червона калина”  об’єднує різних за фахом і віком людей, які весь свій вільний час віддають творчості, залучають до неї своїх земляків, дарують їм радість спілкування з самодіяльним мистецтвом.

У репертуарі колективу – всім відомі українські народні пісні, пісенний фольклор, хореографія,  пісні, звичаї та обряди, записані на місцевому діалекті.  Із задоволенням і відповідальністю  вивчають і записують учасники ансамблю від старожилів села місцевий фольклор: родинно- побутові пісні, весільні, обрядові та ін.

Надзвичайно важливим у колективі є музичний супровід. Сьогодні з творчим натхненням і професійною майстерністю акомпанує „Червоній калині” керівник Микола Довгополий.

Джерело: glh.sm.gov.ua

comments powered by HyperComments