Дзвінки колекторів це незаконно. Розповідаємо про особливості розмови з вимагачами боргів

До уваги!, Фінанси | 12:20, 24.12.2021
 Поділитися

Поділитися в

Які насправді права мають колектори і як потрібно будувати свій діалог з ними. У статті поговоримо про тонкощі розмови з колекторами та про нюанси, які потрібно знати.

Чи мають право телефонувати колектори? Що відповідати

Нещодавно ухвалений у Верховній Раді закон номер 4241 дозволяє краще регулювати діяльність кредитних агентств і позичальників. Нові обмеження не дозволяють дзвонити родичам або друзям, а також будь-яким третім особам, які не дали на це своєї згоди. При цьому колектори досі можуть телефонувати боржнику, але зі суворим дотриманням етики. Ніякого крику, загроз або агресії. Перед початком роботи з будь-яким МФО, рекомендується прочитати відгуки, огляди компанії або рейтинги на Мета.юа

Що мають право робити колектори

Насправді співробітники колекторських компаній можуть дзвонити позичальнику, писати листи за місцем роботи та проживання, а також вести будь-які особисті переговори. Але повинні дотримуватися певні правила:

  • співробітник зобов’язаний представитися і назвати повну назву компанії, в якій він здійснює діяльність;
  • перед погашенням боргу боржник має повне право вимагати документи, які обґрунтовують правомірність стягнення грошових коштів. Надані документи повинні бути протягом 7 робочих днів;
  • в обов’язковому порядку позичальник повинен бути заздалегідь проінформований про перехід боргових зобов’язань від МФО до нового кредитора.

Легальними компаніями можна вважати виключно ті, які внесені до єдиного реєстру з відповідним вибором сфери діяльності.

У разі виникнення будь-яких конфліктів слід зробити наступне:

  • попередити співробітника про неетичну поведінку і сказати про запис дзвінка;
  • почати записувати дзвінок, що надійшов;
  • після завершення розмови написати заяву в поліцію, при цьому додавши копію дзвінка в письмовому вигляді.

Погрози або тиск незаконні, тому ви можете сміливо вимагати відсторонення такого працівника від діяльності з внесенням до трудової книжки, а також компенсацію у зв’язку з понесеним збитком. Так вважає український юрист Юрій Косюк.

Крім цього слід не ігнорувати дзвінки, спілкуватися з представниками та чесно говорити про фінансові проблеми, якщо вони виникли. Найчастіше співробітники постараються вам допомогти та запропонувати вихід із ситуації, аж до рефінансування.

Джерело: https://meta.ua/mfo/

comments powered by HyperComments