Двоє глухівчан в пошуках привабливих інтернет-пропозицій потрапили у шахрайську пастку

шахраї 12:04, 25.02.2019
 Поділитися

Поділитися в

До чергової частини Глухівського відділу поліції із заявою про шахрайство звернувся 52 річний місцевий чоловік, – повідомляє Глухівський відділ поліції.

Він пояснив, що в пошуках необхідного двигуна натрапив на привабливу пропозицію, і перерахував продавцю 7 тисяч гривень. Після кількох обумовлених днів очікування замовник свій товар так і не отримав, а всі спроби додзвонитися до продавця виявились марними.

Майже аналогічний випадок стався із іншим мешканцем Глухова, котрий шукав через Всесвітню мережу потрібні йому навушники. Одна з пропозицій його задовольнила, і він замовив у продавця товар, сплативши авансом 2000 тисячі гривень. Однак час минає, проте ані товару, ані зв‘язку з продавцем немає й досі. 

За обома фактами слідчими відкриті кримінальні провадження за ст.190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України, в рамках яких встановлює особу продавця та його місцеперебування. 

«Не поспішайте перераховувати гроші незнайомцям, котрі пропонують товари через інтернет-сайти, – звертається до жителів регіону Олексій Борковець т.в.о начальника Глухівського відділу поліції. – В тому разі, якщо виникла необхідність покупки саме через Інтернет, слід одразу домовлятися з продавцями про послугу «накладений платіж». Це стовідсотково убезпечить замовника від обману, оскільки він сплачує гроші не просто по факту отримання товару, але й після перевірки технічного стану свого замовлення. Однак якщо продавець наполягає на передоплаті – краще відразу відмовитися від угоди, оскільки існує велика вірогідність того, що замовник спілкується з шахраєм, і. погодившись на передоплату, ризикує втратити гроші. Тож слід бути уважними та обачними, і тоді нашим громадянам не доведеться бути жертвою аферистів».

comments powered by HyperComments
Нагору