Дві громади з Глухівщини – у лідерах по витрачанню грошей на утримання апарату управління

Влада | 14:47, 12.04.2021
 Поділитися

Поділитися в

Витрати місцевих бюджетів громад Сумщини у 2020 році склали 6 млрд грн, а власних доходів надійшло лише 4,2 млрд гривень. Отже, 1,8 млрд грн було профінансовано з державного бюджету (субвенції та дотації).

«Найбільше коштів з місцевих бюджетів витрачається на галузь освіти – 47% від загальної суми видатків. При цьому у відсотковому співвідношенні найбільша частка витрат на освіту в Кириківська_громада – 68%, Кролевецька_громада та Недригайлівська_громада – 67%, а найменша у Шалигинська_громада та Сумська_громада – 38%. На охорону здоров’я було витрачено – 8%, житлово-комунальне господарство – 10%, на утримання органів місцевого самоврядування – 13%», – зазначає
Ірина Алєєва, радниця з питань місцевих фінансів та управління Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD.
Щодо апаратів управління, то середній відсоток витрат на утримання апарату управління у власних доходах по громадах Сумщини є трохи меншим від середньоукраїнського показника та складає близько 18%. У розрахунку на одного мешканця це дорівнює 934 гривень.

«До 20% витрачають на апарат управління такі громади як Сумська, Комишанська, Конотопська, Кролевецька, Тростянецька, Краснопільська, Охтирська та Шосткинська громади. Близько 40% витрачають Чупахівська, Шалигінська та Новослобідьська громади. У абсолютних цифрах у розрахунку на одного мешканця найменше таких витрат має Кролевецька громада – 448 грн, а найбільше Шалигінська громада – 2698 грн», – підсумовує Ірина Алєєва.

В списку даних фігурує Березівська громада. Витрати на утримання апарату у розрахунку на 1 жителя також високі, вони складають 2202 грн. при середньому показнику по області у 934 грн./жителя.

Джерело: ULEAD Сумський регіональний офіс
comments powered by HyperComments