Допомога онуку вартувала жителю Глухівщини втрати заощаджень

шахраї | 14:43, 24.07.2019
 Поділитися

Поділитися в

Майже три тисячі гривень видурили у 83-річного жителя Глухівщини невідомі аферисти, попросивши від імені онука допомоги у придбанні телефона. Поліція розшукує шахраїв, аби повернути пенсіонеру його заощадження.

Коли до чергової частини Глухівського відділу поліції надійшла інформація про шахрайство стосовно 83-річного пенсіонера, за місцем проживання потерпілого негайно виїхали працівники поліції.

Дідусь розповів: йому на мобільний зателефонував чоловік, який видався йому онуком, і попросив грошей. Кошти потрібні були начебто для придбання сотового телефону замість втраченого. Не підозрюючи нічого лихого, пенсіонер без жодного сумніву переказав три тисячі гривень. Трохи згодом він спробував зв‘язатися з «онуком», аби дізнатися, чи отримав той вислані гроші, однак абонент був поза зоною доступу.
Вранці наступного дня онук сам зателефонував дідусеві. І в розмові з‘ясувалось, що молодий чоловік свій телефон не втрачав, і насправді пенсіонер спілкувався з шахраями.

Розгубленому старому не залишалось нічого іншого, як звернутися за допомогою до правоохоронців.
«За даним фактом слідчі відкрили за ознаками ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України кримінальне провадження, – коментує Олексій Борковець, начальник Глухівського відділу поліції, – в рамках якого роблять все можливе для встановлення особи зловмисника та повернення потерпілому його втрачених заощаджень». 

Правоохоронці звертаються до всіх громадян з засторогою бути обачними під час спілкування по телефону. І перевіряти інформацію, отриману від незнайомців, ким би ті не представлялись, особливо, якщо мова заходить про гроші. В таких випадках краще домовитись про особисту зустріч, і віч-на-віч або у присутності інших членів родини обговорити питання позики коштів.

Не варто переказувати гроші, якщо вас просять про це телефоном, тим більше, коли ви не впевнені в особі свого співрозмовника. Пам‘ятайте: це найбільш поширена шахрайська схема, тож цілком вірогідно, що ви спілкуєтесь з аферистами. Будьте обережні та уважні, і тоді вам не доведеться бути жертвою злочинних посягань.

Відділ комунікації поліції Сумської області

comments powered by HyperComments