“Добре там, де тебе люблять”: Глухівський науковець відзначає ювілей!

Вітання! | 15:56, 21.01.2020
 Поділитися

Поділитися в

21 січня 65-річний ювілей відзначає доктор педагогічних наук, кандидат біологічних наук, професор, завідувач кафедри теорії і методики викладання природничих дисциплін Сергій Дмитрович Рудишин.  Ювіляр – людина з найвищим почуттям обов’язку, з таким же почуттям гумору, доброго ставлення до колег, студентів, друзів. Він згуртовує навколо себе людей, яких манить наука, будучи талановитим і цілеспрямованим вченим, активно спілкується зі “світилами” з різних куточків країни і за її межами. Ювілей – це його свято мудрості і багатого життєвого досвіду.

За довгі роки роботи Сергій Дмитрович Рудишин напрацював непідйомний багаж знань, досяг інтелектуальної свободи, незвичайної впевненості у тому, що йому під силу абсолютно все. У свої 65 чоловік з живим серцем і молодою душею дивує колег невпинною активністю і багатством внутрішнього світу. Журналісти Глухів.Інфо побачили не просто науковця, а людину, яка вміє насолоджуватися кожним днем, не визнає бар’єрів і обмежень, що заважають проявляти кращі якості розуму і душі, харизматичного чоловіка, чиї творчі ідеї б’ють ключем.

Життя, присвячене науці

Кажуть, життя досягає своїх вершин в ті хвилини, коли всі її сили спрямовуються на здійснення поставлених перед нею цілей. Ювіляр давно на висоті. Хоча сам він, скромно відкриваючи на комп`ютері сторінку ВУЗу, де перераховані його здобутки та досягнення за роки академічної праці, говорить “Ну, чим похизуватись?“. Очевидно одне, він просто і з душею виконує свою роботу, не намагаючись створити імідж визначного та взірцевого науковця. Високошляхетна стриманність йому до лиця. Та слід озвучити його здобутки, бо дійсно є, чим пишатись.

Список досягнень Сергія Дмитровича невичерпний. Він давно взяв курс на наукову першість: написав першу в Україні україномовну книжку з основ біотехнології рослин, першу книжку з основ біохімії, став першим доктором в Україні по методиці і теорії навчання біології. Свої погляди, ідеї вченого, педагога-наставника він сформулював більш ніж в 170 друкованих роботах: підручниках, навчальних і науково-методичних посібниках, лекціях, статтях у журналах. Над написанням деяких з них вчений трудився роками.

Він встигає плідно працювати і приймати активну участь у науковому житті не тільки свого ВУЗу. Нині Сергій Дмитрович є членом спеціалізованої вченої ради Інституту педагогіки НАПН України  по захисту  дисертацій на здобуття наук. ступеня канд. пед. наук за спеціальностями «Теорія та методика навчання (географія, біологія, хімія)», членом оргкомітету  і головою секції екологічна освіта Всеукраїнських з’їздів екологів, головою Глухівського осередку Міжнародної асоціації екологів університетів, головою Глухівського осередку Всеукраїнської екологічної ліги, членом спеціалізованої вченої ради у Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка по захисту канд. дис. зі спеціальності – теорія і методика професійної освіти.

Також працює керівником наукової групи «Фундаменталізація професійної підготовки студентів-біологів педагогічного університету», з 2013 року є модератором науково-педагогічних читань молодих учених, магістрантів, аспірантів, студентів іноземними мовами «The  21st  Century Challenges in Education and Science», членом науково-методичної комісії сектору вищої освіти МОН зі спеціальності 014, де очолює підкомісію 014-5 (природознавство) по розробці Стандартів підготовки бакалаврів і магістрів (спеціалізація : Біологія, Хімія, Географія).

Серйозний і гідний послужний список, за яким, без зайвих слів, видно титанічну працю і неймовірну самовідданість.

Тато біологів

Доброзичливий, щирий, він випромінює оптимізм, демонструє працьовитість, ініціативність і здатність творчо мислити. За роки роботи вніс значний внесок в успішний розвиток університету. У свій ювілей Сергій Дмитрович дякує ректору Альма-матер Олександру Івановичу Курку за запрошення на роботу до ВУЗу, висловлює глибоку повагу проректору Галині Петрівні Кузнецовій та декану факультету Марині Володимирівні Хроленко.

З теплотою в серці говорить про свій дружній колектив, адже згуртував команду спеціалістів, відносини з якими переросли до рівня сімейних. Про колектив своєї кафедри говорить: “Я за ними, як за кам’яною стіною“.  Себе і свою коллегу Лідію Михайлівну Горшкову, завідуючу кафедри біології та основ сільського господарства, називає “Татом і мамою біологів”.

Науковий діяч користується величезною повагою і заслуженою любов’ю студентів. Зізнається, що ставиться до них вимогливо, а їхніми досягненнями щиро пишається. Дбайливе ставлення до справи демонструє хороші результати: факультет затребуваний у випускників шкіл, а ще випускників Глухівського медучилища.  Вони поспішають стати магістрами під керівництвом професора Рудишина. Його відмінне знання біології, методична майстерність, найвища ерудиція високо оцінюються студентами.

З ним приємно працювати. Він – професіонал. Керівник наукової школи змушує повірити в свої сили! Два місяці тому захистилася його аспірантка Валентина Самійлик. Зараз він активно працює з докторанткою Інною Кореневою. Робота завжди кипить. За роки педагогічної діяльності він випустив не одне покоління молодих педагогів-науковців, переможців Міжнародних конкурсів наукових статей.

Говорити про цю людину можна безкінечно. Консультації зі студентами, робота над книгами та статтями – це звичайний розпорядок дня Сергія Дмитровича, істинного вченого, який присвятив життя біології. Ми цікавимося, коли він встигає знаходити час на написання наукових робіт та де черпає натхнення.

Ювіляр ділиться одкровенням. Об одинадцятій годині вечора, коли місто огортає тиша, він готує чай з лимоном. Настає час бадьорості, який продовжується приблизно до третьої ночі, а о 7.30 він вже на робочому місці. І так впродовж 20 років. Час – це найдорожчий ресурс в житті, який не можна повернути або відновити, тому Сергій Дмитрович його даремно не гає.

Щоб залишатися на місці, треба постійно бігти” – говорить чоловік, цитуючи Червону Королеву із книги “Аліса в країні чудес”.

Генератор невичерпної творчості

За межами робочих стін дійсно продовжується його активне життя, адже не тільки науковою робою захоплюється ювіляр. У юності він навчався в музичній школі, що стало благодатним грунтом для прояву таланту поета та співака.

У вільний час Сергій Дмитрович складає вірші, пише тексти пісень та співає під гітару. Талановита людина – талановита в усьому! Без зайвих слів видно, як він обожнює поезію. Вірші, які він пише, сповнені позитиву і глибини думки.

Образ професора у пересічного громадянина зазвичай асоціюється з людиною, яка викликає відчуття затятого консерватора, та Сергій Дмитрович руйнує стереотипи, коли мова заходить про блюз. Він включає фонограму і буквально поринає у вир музики з перших акордів. Прищурюючи очі і притоптуючи лівою ногою в такт, він починає співати. Перед нами точно професор Рудишин? На якусь мить мимоволі порівнюємо тембр голосу Сергія Дмитровича з Луі Армстронгом

Творчий процес його захоплює. Він виконує пісні в аранжуванні Євгена Станкевича на сцені міського палацу культури. Пишається тим, що одну з його пісень перед багаточисельною публікою нещодавно заспівали юні глухівські вокалісти. Він випромінює енергію душі і тим самим надихає інших на досягнення нових звершень.

Ювіляр відверто зізнається, що знайшов себе в професії, знайшов себе у цьому місті. Говорить, що не збирається міняти місце проживання, бо у Глухові чиста вода і тихо. «Нікуди не треба їхати. Добре там, де тебе люблять».

 

comments powered by HyperComments