Чим закінчився “мовний конфлікт” у Глухові?

Освіта | 12:59, 14.02.2021
 Поділитися

Поділитися в

Засідання комісії, яка мала вивчити факт булінгу чи його відсутність у цій школі, відбулось 9 лютого. Аліса Ковальова говорить, що за тиждень попереджала комісію про намір зафіксувати її перебіг на аудіо або відео, пише Суспільне.

Зібралася комісія і вони мені кажуть: вимкніть, будь ласка, диктофон, будь-яку зйомку. Попри те, що це – публічне місце, попри те, що я – потерпіла сторона і здійснюю це в інтересах своєї дитини. Я вже була свідком того, як мої не задокументовані слова чиновники міста перекручували. Ці чиновники не права моєї дитини захищають, а якісь свої інтереси, своїх людей”, – говорить жінка.

Вчителька Наталія Билевщук говорить: “Ніякого мовного конфлікту у нас немає і не було. А те що Аліса Тарасівна вигадала, те що вона тут нафантазувала і прикрасила, вибравши із контексту якісь свої речення, висловлювання мої. Озвучую це вже третій місяць: це тільки її позиція. Відбулося розслідування і соціальних служб, і відділу поліції, і адміністрації школи, і відділом освіти. У нас ніяких порушень немає, ніяких мовних конфліктів, ніяких булінгів”.

До цього в школі представники обласного управління державної служби якості освіти вивчали, як адміністрація школи протидіє булінгу. Висновки отримали тиждень тому.

“Не створене безпечне освітнє середовище – вільне від насильства та булінгу, внаслідок того, що організаційно-розпорядчі документи заклади освіти з цього питання не відповідають установленим вимогам чинного законодавства. Порушений порядок розгляду заяв про булінг. Заявник пані Аліса та інші члени комісії, які не є працівниками закладу освіти, не були повідомлені про дату, час, місце проведення засідання комісії”, – зазначила начальниця управління Державної служби якості освіти Сумщини Алла Рябуха.

Також Аліса Ковальова писала листи мовному омбудсмену та Уповноваженому з прав дитини. Звідти відповіли, що доручення розібратись отримали поліція та освіта. Й перша, й друга вивчають деталі історії. Якщо підтвердиться, то це буде перший випадок булінгу відносно дитини з боку вчителя, сказав начальник відділу ювенальної превенції Сергій Тарасенко.

“Булінг – це цькування учасників навчального процесу. Він повинен нести в собі 4 ознаки: наявність навчального процесу, жертви, булера – дитини-кривдника або особи кривдника і систематичність. Тобто два чи більше разів. Передбачено законодавством, що жертвою є учень, а булером є саме вчитель. Однак, на території Сумської області таких фактів зафіксовано не було”, – розповів він.

comments powered by HyperComments