Чому Сумщина не входить до переліку областей, де ведуться бойові дії?

Офіційно 09:41, 26.05.2022
 Поділитися

Поділитися в

Це питання часто звучить від жителів прикордонних територій, які обстрілюються російськими військовими. Голова Сумської ОВА  Дмитро Живицький пояснив це на прес-конференції журналістам.
По-перше, за словами очільника області, на сьогодні чинним законодавством не передбачено такого поняття «перелік областей, в яких ведуться бойові дії».
 
По-друге, внесення до зони бойових дій усієї території області означає, що бізнес звільняється від ряду податків, а люди можуть отримати статус внутрішньо переміщених осіб і розраховувати на виплати від держави. Але результатом звільнення бізнесу від податків стане недофінансування місцевих бюджетів, невиплата заробітних плат бюджетній сфері тощо.
– Разом із тим ми направили в Міністерство реінтеграції України перелік прикордонних населених пунктів, які постійно перебувають під обстрілами. Ці території, ймовірно, будуть віднесені до тих, де ведуться бойові дії. Організована евакуація населення з прикордонних сіл, селищ і міст наразі не проводиться. Якщо ви потребуєте евакуації – зверніться до своїх голів громад, а ті, в свою чергу нададуть інформацію нам. За потреби і на запит така евакуація буде організована, – зазначив Живицький.
 Щодо порад, чи виїжджати, чи ні з прикордоння, то тут кожен має прийняти власне рішення, говорить очільник СОВА. Сьогодні небезпечно не лише під кордоном, а майже у всіх областях України. Адже країна-агресор наносить удари по багатьох регіонах.
 – На жаль, не всі розуміють, які плюси, які мінуси статусу території бойових дій. А деякі політики намагаються користуватися таким суспільним запитом і обіцяти, що вони внесуть область в зону бойових дій, не розуміючи, що це потягне за собою серйозні економічні наслідки, –  впевнений Дмитро Живицький.

 

comments powered by HyperComments
Нагору