Чи можна подарувати ніж на новорічні свята?

Споживач, Торгівля | 19:24, 28.12.2022
 Поділитися

Поділитися в

кухонні ножі

Погодьтесь, буває важко знайти ідеальний подарунок для друга чи члена сім’ї, особливо коли у них ніби то є все необхідне. Усі ці спроби придумати щось гарне, корисне, те, що буде гідно оцінено, просто збивають з пантелику.

Ми ж часто не просто хочемо зробити черговий подарунок, нам треба щоби людина була рада і тепло думала про нас щоразу, коли буде користуватись тією річчю, що ми подарували.

До того ж, подарунок має бути нам по кишені.

Але варіанти рішення проблеми є. І багато. Наприклад, введіть в строку пошуковика словосполучення «кухонний ніж». Бачите, скільки?

Кухонний ніж (або туристичний чи мисливський, якщо на те пішло) – це перевірений і корисний подарунок. Існують ножі для самих різних людей: любителів активного відпочинку, любителів кулінарії і любителів рибалки чи полювання. І  такий подарунок підійде для будь-яких випадків, починаючи від днів народження і завершуючі новорічними святами.

Однак перш ніж подарувати ножі, вам слід дещо знати: дарування ножів давно вважалося пов’язаним з деякими забобонами. Як це не дивно, багато людей навколо нас досі ще вірять у ті дивні речі про чорну кицьку ки розсипану сіль.

Ви знайшли ідеальний ніж, щоб подарувати другу чи члену родини. Але тут ви згадуєте старе повір’я, згідно з яким дарувати ніж не можна.

І ви не знаєте, що робити.

Не хвилюйтесь! У нас є ідеальний спосіб подолати негативні забобони, пов’язані з даруванням ножа.

Чи може ніж стати ідеальним подарунком?

Згідно зі старим повір’ями, подарований ніж може розрізати дружбу між дарувальником і одержувачем.

Вже ніхто не пам’ятає звідки це все пішло. Але культурологи, що вивчають фольклор розповідають, що ніж брав участь у багатьох язичницьких ритуалах по всьому світі. Його практична здатність відрізати, використовувалась як символічний, чи магічний предмет або знак, що теж відділяє, чи відрізає щось (наприклад, хворобу, чи якесь потойбічне зло).

До того ж, у старі часи подарунки теж вважалися чимось дуже символічним. Тому ніж у подарунок міг вважатись символом розриву відносин.

Єдиний спосіб обійти цю забобону – взяти від того, кому ви даруєте ніж дрібну монетку, як символ вартості речі. Таким чином подарунок ніби перетворювали на продаж. Схоже, навіть наші предки у тому, що стосувалось куплі та продажу були людьми практичними, та ніяких дурних символів у ці діла не примішували.

Монету може принести разом із ножем сам дарувальник, але вона має бути негайно повернена йому як та сама форма символічної оплати. Ця «транзакція» запобігає розриву відносин. Ніж миттєво сприймається як «куплений», що звільняє того, хто дарує, від будь-яких негативних наслідків, які інакше могли б виникнути в результаті подальшого символічного чи практичного використання ножа.

Всесвітнє марновірство?

Забобони про дарування ножа та інших речей існують по всьому світі. Мабуть, це дуже давні звичаї, які якось дожили до наших часів, а інколи навіть трансформувались і отримали відношення до речей, яких у давніх людей не було. Наприклад, японці, як і багато європейців, вважають, що подарований годинник означає час, що минає, а подаровані ножиці чи ножі – розірвані стосунки.

Але японці хоча б є справжніми сінтоістами, тому усі ці шаманські забобони та символи є часткою їх сучасної культури. Що ж казати про нас? Більшість з нас не знає нічого про давнє язичництво, не практикує тих ритуалів, та не живе тим життям. Коли починаєш розбирати логіку людей того часу, вона здається якоюсь чудернацькою та чужою. Що й не дивно. Стільки часу пройшло. Так змінився світ.

Якісь незрозумілі відголоски тих часів дійшли до нас, передаючись від людини до людини. І ми вже самі, наприклад, не знаємо, чому не можна, вітатись через поріг чи вставати з ліжка на ліву ногу. І навіть не здогадуємось, з якої глибокої давнини прийшов до нас той чи інший забобон і наскільки він вже не має відношення до того, як ми живемо зараз.

Якщо ви плануєте придбати ніж для свого коханого чи друга, але це марновірство змушує вас вагатися, згадайте, що у давнину вважали, що залізний ніж відрізає та відганяє від нас усяке потойбічне зло. Ніж біля дверей не пустить зло до хати, ніж під ліжком захистить дитину чи хворого від нічних жахів. Жінка, що годує дитину, часто клала під стілець ніж з тієї ж причини. Саме залізний ніж, а не шпилька чи булавка був оберігом від дурного ока. Заміна на шпильку відбулася, коли носити ніж постійно і всюди стало просто не зручно.

Може тому ті шпильки й не працюють? Потужності сигналу не вистачає?

Гаразд. Це був жарт.

Просто, якщо подібні речі для вас важливі, просто візьміть монетку, це допоможе легко обійти цей тривожний звичай та зніме усі проблеми. Все ж таки наші предки були дивакуваті люди, але у деякій практичності їм не відмовиш. Більшість подібних проблем ними було вирішено ще століття тому. Вони спокійнісінько «продавали» ножі один одному. Тому й вам можна.

comments powered by HyperComments