Через війну на Сумщині збільшилася кількість хворих на інсульт

Медицина 15:55, 3.11.2022
 Поділитися

Поділитися в

У Сумській обласній клінічній лікарні з 2020 року функціонує спеціалізоване неврологічне відділення для пацієнтів з інсультом. У цьому єдиному в регіоні підрозділі працює мультидисциплінарна бригада лікарів та медичних сестер, які надають якісну та професійну допомогу хворим.

«Швидка» доставляє хворих з підозрою на інсульт спочатку до відділення екстреної невідкладної медичної допомоги обласної лікарні, де після огляду невропатолога хворому з підозрою на iнсульт терміново проводиться комп’ютерна томографія головного мозку та КТ-ангіографія судин головного мозку для вирішення питання подальшоï тактики лікування хворого, розповіла завідувачка спеціалізованого неврологічного відділення Світлана Кизим.

У лікарні, у вiддiленнi ендоваскулярноï хірургії, працюють судинні нейрохірурги, які проводять оперативне лікування хворих з інсультом. Оперативні втручання проводяться в перші години від початку захворювання, тому дуже важливе питання − це не втратити час, коли можливе відновлення мозкового кровообігу.

Після лікування в інсультному вiддiленнi хворі переводяться на подальше лікування в реабiлiтацiйне вiддiлення обласної лікарні, де їм допомагають відновити втрачені функції (паралічі, розлади мовлення , порушення ковтання тощо).

Через повномасштабну війну, наша країна має збільшення випадків хворих на інсульт. Це стосується і Сумської області.  За 9 місяців 2022 року на Сумщині виявлено 2 759 випадків, у порівнянні з минулим 2021 роком  – 2 593 випадки.

Як повідомила Світлана Кизим, за 9 місяців 2022 року в Сумській обласній клінічній лікарні проліковано 400 хворих з інсультом, в порівнянні з 2021 роком, коли за 9 мiсяців було проліковано 260 хворих. Наразі у відділенні лікується 21 пацієнт.

«На жаль, через воєнні дії в Україні багато людей похилого віку залишилися самотніми, тому що їх діти, часто рятуючи власних малих дітей, були вимушені покинути рідні домівки. Часто літні люди практично припиняють слідкувати за своїм здоров’ям, приймати необхідні ліки, не звертаються до сімейного лікаря», – розповідає Світлана Кизим.

Також в області у перші місяці війни не працювали аптеки, магазини, не вистачало пального, були постійні обстріли, через які хворі не мали змоги приїхати до лікарні якнайшвидше. Сьогодні обстріли прикордоння Сумщини продовжуються і жителі цих територій не завжди можуть дістатися в лікарню, відчувши перші симптоми інсульту. Таким чином збільшується кількість хворих з гострим порушенням мозкового кровообігу, які запізно звертаються за медичною допомогою і втрачається дорогоцінний час терапевтичних можливостей.

Та навіть в умовах війни інсультне вiддiлення Сумської обласної лікарні не зупиняло свою роботу навіть на годину. Лікарі постійно приймали хворих з порушенням мозкового кровообігу, надавали медичну допомогу в повному обсязі.

До речі, на Сумщині 9 лікарень наразі мають укладені договори з НСЗУ за пакетом лікування гострого мозкового інсульту. Програма медичних гарантій, завдяки якій пацієнти можуть отримувати безоплатне лікування, продовжує працювати і під час війни. Пацієнти, як і раніше, можуть отримувати безоплатно медичну допомогу, за яку медичним закладам сплачує держава. Українці, які – через бойові дії – змушені були переїхати в інші регіони країни, можуть отримати необхідну їм медичну допомогу за місцем фактичного перебування, місце реєстрації не має значення.

Інформація з сайту Сумської ОВА

comments powered by HyperComments
Нагору