Блюзнірський “креатив”: на Глухівщині селяни використовували гранітний надгробок як підставку для відер

Суспільство | 11:00, 26.11.2019
 Поділитися

Поділитися в

Здійснюючи систематичні некрополістичні розвідки, повертаючи забуті імена предків, рятуючи занедбані надгробки, співробітники Національного заповідника «Глухів» намагаються їх якщо не очистити від нашарувань ґрунту, то хоча б «звільнити» від креативних господарчих пристосувань сучасників, – повідомляється на сайті НЗ “Глухів”.

Цього разу частину надмогильної плити було виявлено на північній околиці села Есмань, що у Глухівському районі. Протягом десятків років чорний гранітний куб використовувався сільськими мешканцями як підставка для відер біля колодязя. Подібні надгробки досі можна побачити на могилах заможних глухівчан на православних цвинтарях міста.

Обстеживши об’єкт, науковці Заповідника виявили напис: «Александр Христофорович Греков. Род. 9 сен. 1878 г. Умер 10 июля 1909 г.». У метричних книгах с. Есмані за 1909 р. ця людина не значиться. Для того, щоб вберегти надгробок від руйнування, було прийнято рішення евакуювати пам’ятник до лапідарію, який знаходиться на території Музею археології у Заповіднику. Наукові розвідки, які посприяють встановленню географічного місця, де померла дана особа, – попереду.

 

comments powered by HyperComments