Андрій Деркач: «Підприємства Сумської області мають бути у пріоритеті під час державних закупівель»

Економіка, Політика | 10:30, 31.08.2020
 Поділитися

Поділитися в

Законопроєкт про локалізацію виробництва, який підтримали 248 депутатів Верховної Ради, сприятиме розвитку місцевої та державної економіки. Про це заявив Андрій Деркач, народний депутат України, лідер «Нашого краю» на Сумщині.

За словами Андрія Деркача, законопроєкт про локалізацію виробництва підтримали 248 депутатів Верховної Ради. Він сприятиме розвитку місцевої та державної економіки, оскільки з 2021 року пропонується встановити вимогу щодо локалізації виробництва машинобудівної продукції на 25-40%, а з 2024 – 40-60%.

«Сьогодні ми відвідали одне з підприємств Сумщини. Власне виробництво – це найвагоміше джерело надходжень до бюджету. Локалізація виробництва спрямована на розвиток місцевих підприємств, які виробляють машинобудівну продукцію. Сумщина досить розвинута у машинобудівній сфері, проте ми можемо помітити деяку тенденцію на світовому ринку: як українські підприємства просто зникають. Це пов’язано не лише з конкурентною спроможністю, а й неналежним виконанням своїх обов’язків обласної ради та адміністрації. Ми неодноразово підіймали питання, що підприємства Сумської області повинні бути в пріоритеті», – повідомив Андрій Деркач.

На зустріч із журналістами народний депутат приніс з собою папку зі звітами Сумської ОДА про проєкт розвитку підприємств та роботою над комплексними програмами. Він наголосив, що звіти Сумської ОДА та обласної ради щодо розвитку виробництва в області не мають конкретики.

«Звіт має містити конкретні дії, які спрямовані на розвиток виробництв, збільшення робочих місць, а тут ми бачимо лише розповідь про те, як проводилися апаратні наради. Звіт має відповідати на питання: що було зроблено для покращення економіки виробництва. Сподіваюся, відповідь на це жителі Сумщини почують від наступного складу обласної ради та адміністрації», – зазначив Андрій Деркач.

Основним напрямком роботи команди «Нашого краю» у Сумській області є контроль підприємств, які експлуатують сумські надра. Адже на Сумщині видобувають 40% української нафти та значну частку українського газу. За словами лідера партії «Наш край», необхідно створити комунальне підприємство при обласній раді, прибуток від якого буде важливим джерелом для сумського бюджету.

Звернув увагу Андрій Деркач і на несправедливе підвищення тарифів на тепло для сумчан. За його словами, у Сумах завищені ціни на опалення.

«Ключовою метою нашої команди є забезпечення прозорості тарифів у сфері ЖКГ та їх зниження. Якщо ви вважаєте, що це неможливо, у 2010 році нам вже вдалося знизити ціни на 30%. Важливо не заробляти на тарифах, а дбати про добробут своїх громадян», – говорить лідер партії «Наш край».

Доля сумського «Фрунзе» турбує політика. Андрій Деркач вважає, що масштабне виробництво мало б бути двигуном міської економіки.

 

«Банкрутство одного з найбільших підприємств міста – «заслуга» конкретних людей, зокрема – керівництва «Нафтогазу», яке зірвало тендерні закупівлі. Сьогодні можна спробувати локально відновити підприємства, наприклад, з виробництва газодобувальних труб та атомного машинобудівництва», – зазначає Андрій Деркач.

comments powered by HyperComments